Microsoft Edge wprowadza bezpieczny i przyjazny tryb dla dzieci

Microsoft Edge wprowadza bezpieczny i przyjazny tryb dla dzieci

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:44
15.04.2021
2289 wyświetleń

Microsoft Edge jako pierwsza mainstreamowa przeglądarka wprowadza tryb specjalnie dla dzieci. Jego zadanie jest proste — zapewni on, że rodzice będą mogli spokojnie pozwolić swoim dzieciom przeglądać Internet bez obawy o nieodpowiednie treści, na które mogłyby się natknąć. Tryb ten uniemożliwia dzieciom do 12 roku życia dostęp do stron i usług, które rodzice mogą uznać za niepożądane. Poza tym tryb dla dzieci jest bardzo atrakcyjny wizualnie i wskazuje, że Edge jest przyjaznym miejscem dla najmłodszych.

Tryb dla dzieci to wygodny tryb przeglądania w programie Microsoft Edge, który został zaprojektowany dla dzieci. Dzięki przyjaznym dla dzieci funkcjom i zabezpieczeniom tryb dla dzieci to doskonałe miejsce do bezpiecznego eksplorowania Internetu. Tryb dla dzieci zawiera funkcje, takie jak niestandardowe motywy przeglądarki, przyjazna dla dzieci zawartość, przeglądanie według listy dozwolonych stron, funkcja Bing SafeSearch ustawiona na ścisłe filtrowanie i wymaganie hasła do wyjścia. Ponadto tryb dla dzieci nie wymaga konta ani profilu dziecka.

Rodzice mogą wybrać jeden z dwóch trybów: dla dzieci w wieku 5-8 lat, który jest uproszczoną wersją Edge z unikalnym, przyjaznym dla dzieci wyglądem, i w wieku 9-12 lat, który zawiera linki do stron z wiadomościami odpowiednimi dla tego wieku. Tryb dla dzieci w Edge zawiera wbudowaną listę dozwolonych witryn. Rodzice mogą edytować te strony, dodawać nowe lub pozostać przy liście stron wybranych przez Microsoft. Jeśli chodzi o proponowane artykuły, są one starannie dobrane i pochodzą przykładowo z takich źródeł, jak Animal Planet czy Time for Kids. Aby opuścić tryb dla dzieci, potrzebne jest wpisanie hasła rodzica. Dodatkowo, aby zachęcić dzieci do pozostania w tym trybie, przeglądarka wyświetla się w jednym z wielu świetnych motywów, m.in. z postaciami bajek Disneya.

Tryb dla dzieci w przeglądarce Edge

Jak wspomnieliśmy we wstępie, tryb dla dzieci w Edge jest pierwszym tego typu, jeśli chodzi o mainstreamowe przeglądarki. Analogiczne tryby są już jednak dość powszechne w innych usługach. Są to na przykład YouTube Kids czy Facebook Messenger Kids. Obejmują one jednak tylko wybrany serwis. W przypadku Edge chroniona jest cała aktywność przeglądania.

Tryb dla dzieci jest na chwilę obecną ograniczony do języka angielskiego (USA), niemniej jednak jego dokumentacja jest już dostępna (choć w dużej mierze przetłumaczona maszynowo) na polskiej stronie pomocy technicznej Microsoft. Mając na uwadze to, jak Microsoft pracuje nad ekspansją swojej przeglądarki (która od wielu miesięcy jest już przeglądarką desktopową numer dwa), a także nad funkcjami dla użytkowników domowych i rodzin, spodziewamy się, że nowy tryb doczeka się spolszczenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/edge/kids-mode

Polecamy również w kategorii Edge