Microsoft Edge pozwala teraz edytować zapisane hasła

Microsoft Edge pozwala teraz edytować zapisane hasła

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:19
16.10.2020
2775 wyświetleń

W tym tygodniu Microsoft Edge Dev otrzymał nowe ustawienie służące do określenia, czy wyświetlany jest przycisk pokazywania hasła w witrynach, a także odpowiadającą mu zasadę zarządzania. Z kolei do Microsoft Edge Canary trafiła aktualizacja ustawień haseł, w których możemy teraz podejrzeć i edytować zapisane hasła.

W najnowszej wersji Edge Canary (build 88.0.672.0) znajdziemy nowe możliwości zarządzania zapisanymi hasłami. Po przejściu do sekcji Zapisane hasła w Ustawieniach > Profile > Hasła zobaczymy obok nazwy witryny, nazwy użytkownika i wykropkowanego hasła także nową opcję w menu "..." o nazwie Edytuj hasło. Jej kliknięcie otworzy okienko z podglądem hasła, które następnie możemy wyświetlić w postaci zwykłego tekstu i w razie potrzeby edytować.

Microsoft Edge - edytowanie hasła

Ale po co właściwie edytować hasło w tym miejscu? Cóż, może się to okazać przydatne, gdy zmieniliśmy hasło do danego serwisu w innej przeglądarce lub na innym urządzeniu, a zapisane hasła nie synchronizują się z tą instancją Microsoft Edge. Oczywiście zmiana hasła w Ustawieniach przeglądarki nie spowoduje zmiany w usłudze — tu już musimy zrobić to po uprzednim zalogowaniu się do niej właściwym hasłem lub poprzez typowy mechanizm "Zapomniałem hasła", który zwykle wysyła link do zmiany hasła na maila.

Jak wspomnieliśmy, nowość dostępna jest tylko w Edge Canary, co oznacza, że do Edge Dev trafi najpewniej w przyszłym tygodniu. Jako że jest to już wersja 88, to według harmonogramu wydań Edge powinna trafić do wydania Stable dopiero w okolicach 21 stycznia 2021 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/you-can-now-edit-saved-passwords-directly-in-edge-canary/

Polecamy również w kategorii Edge