Microsoft Edge na Linuksie wspiera już logowanie i synchronizację danych

Microsoft Edge na Linuksie wspiera już logowanie i synchronizację danych

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:00
23.03.2021
1530 wyświetleń

Linuksowa wersja Microsoft Edge została wydana najpóźniej i do tej pory brakuje jej paru podstawowych funkcji. Wydana dziś aktualizacja w kanale Dev trochę nadrabia te braki. Od teraz możliwe jest logowanie się w przeglądarce za pomocą konta Microsoft (MSA) i synchronizowanie ulubionych, haseł, rozszerzeń etc. Pokazujemy, jak to włączyć.

Jak umożliwić logowanie na MSA i synchronizację?

Domyślnie obie te funkcje są wyłączone, ale ich aktywowanie jest proste. Wystarczy przejść na edge://flags i włączyć flagę o nazwie MSA sign in. Jak widać, jest to funkcja eksperymentalna i jak w takich przypadkach bywa, Microsoft liczy na feedback Edge Insiderów.

Edge

Jak się zalogować i włączyć synchronizowanie?

Gdy eksperyment jest już włączony poprzez flagę, można przejść do rzeczy:

  • Kliknij obraz profilu na pasku przeglądarki.
  • Wybierz Zaloguj z menu dialogowego.
  • Wprowadź dane logowania konta Microsoft (na razie nie są wspierane dane AAD).
  • Aby włączyć synchronizację haseł, ulubionych, rozszerzeń itd., kliknij Synchronizuj. Synchronizacja może potrwać kilka sekund.

Edge

Zmiany te są sporym krokiem naprzód, by Edge mógł zyskać nieco więcej udziału na dekstopach, gdzie chociaż jest przeglądarką numer dwa, to sporo mu brakuje do popularności Chrome. Pozwalają one też wygodniej korzystać z Edge bezpośrednio na systemach Linuksowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/articles/users-can-now-sign-in-and-sync-their-favorites-with-microsoft/m-p/2230134

Polecamy również w kategorii Edge