Microsoft Edge na Androidzie i iOS z wyższymi ocenami niż Google Chrome

Microsoft Edge na Androidzie i iOS z wyższymi ocenami niż Google Chrome

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:47
09.08.2018
1345 wyświetleń

Edge to nie jest drugi Internet Explorer, który mógłby zdominować rynek przeglądarek, ale Microsoft wie, jak zadowolić użytkowników. Przeglądarka, mimo że na Androidzie i iOS dostępna stosunkowo od niedawna, pod względem ocen zdołała przebić swojego największego konkurenta - Chrome. W przypadku iOS dokonała już tego wcześniej, ale na Androidzie wspięła się wyżej od jego domyślnej przeglądarki dopiero dzisiaj.

Informacją na Twitterze podzielił się Vishnu Nath, zarządzający Program Managementem w Microsoft Mobility: "Jaki dumny dzień dla naszego zespołu Microsoft Edge na Androida! Przekroczyliśmy właśnie ocenę 4.4 w sklepie play - to wyprzedza nawet Chrome na Androidzie (już wcześniej weszliśmy też wyżej od Chrome na iOS). Dziękuję wam, fani!!! Zawsze pracujemy, by ulepszać!". To świetne wieści zarówno dla fanów Edge, jak i samego Microsoftu.

W rzeczywistości przeglądarka ma teraz taką samą średnią ocen (4.4), jak Mozilla Firefox, która już wcześniej zdołała wyprzedzić Chrome w Google Play. To o jedno oczko wyżej niż u Chrome, który pozostał z oceną 4.3. W przypadku Apple App Store przeglądarka Microsoftu znajduje się na 8 miejscu w kategorii Utilities, gdzie jej średnia ocen wynosi 4.2.

Ocena jest już dla Microsoftu powodem do radości, ale liczba instalacji - już niekoniecznie. Dla Edge na Androida mieści się ona w przedziale 5-10 milionów (nie licząc pobrań .apk spoza sklepu), a dla Chrome - wynosi bagatela ponad 1 miliard.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-edge-beats-google-chrome-on-both-ios-and-andro

Polecamy również w kategorii Edge na Androidzie