Microsoft Edge Dev z poprawkami w kompilacji 87.0.637.0

Microsoft Edge Dev z poprawkami w kompilacji 87.0.637.0

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:02
16.09.2020
935 wyświetleń

W tym tygodniu aktualizacja Edge w kanale Dev jest dość niewielka. Jedyna nowa funkcjonalność przypadła w udziale komputerom Mac, jednak na użytkowników PC czekają poprawki. Zespół odpowiedzialny za przeglądarkę był ostatnio dość zaabsorbowany premierą Surface Duo i w związku z nią udostępnił garść poradników zarówno dla deweloperów, jak też użytkowników. O nich również parę słów na koniec.

Microsoft Edge Dev - nowości w kompilacji 87.0.637.0

 • Dodano możliwość aktywowania Shy UI poprzez gest przeciągnięcia w dół na ekranach dotykowych.

Microsoft Edge Dev - poprawki stabilności w kompilacji 87.0.637.0

 • Rozwiązano problem z wysypywaniem się, związany z synchronizacją.
 • Rozwiązano problem z wysypywaniem się po zmianie motywu przeglądarki i użyciu Shy UI.

Microsoft Edge Dev - poprawki działania w kompilacji 87.0.637.0

 • Rozwiązano problem ze stroną ustawień plików cookie i danych witryn, która wyświetlała się pusta.
 • Rozwiązano problem z panelem Kolekcji, który czasem wyświetlał się pusty.
 • Rozwiązano problem z kliknięciem elementów prawym przyciskiem w menu wywoływanym prawym przyciskiem nie zaznaczało ich.
 • Rozwiązano problem z niektórymi witrynami, takimi jak Kaltura, na których pojawiał się błąd mówiący o tym, że przeglądarka blokuje zewnętrzne ciasteczka.
 • Rozwiązano problem z próbą wejścia w wyniki Czytnika immersyjnego, która prowadziła do błędu na niektórych stronach.
 • Rozwiązano problem z używaniem opcji "Zapisz jako" podczas pobierania pliku, która powodowała, że okno lokalizacji pliku pokazywało za każdym razem ten sam folder zamiast ostatnio używanego folderu.
 • Rozwiązano problem z tłumaczeniem zawartości strony na wiele języków, które czasem zwracało błąd, że język tłumaczenia jest taki sam, jak język strony, nawet mimo tego, że część tekstu na stronie mogła być z powodzeniem przetłumaczona.
 • Rozwiązano problem z odinstalowywaniem witryn zainstalowanych jako aplikacje spoza Edge (np. Panel sterowania), co czasem nie prowadziło do usunięcia aplikacji z listy w Edge.
 • Rozwiązano problem z przeglądaniem z użyciem kursora (Caret Browsing), które pozostawało włączone po zamknięciu przeglądarki.

Microsoft Edge Dev - znane problemy w kompilacji 87.0.637.0

W kompilacji tej nadal istnieje kilka znanych problemów m.in. z odtwarzaniem wideo na YouTube przy korzystaniu z niektórych rozszerzeń blokujących, ładowaniem Gmaila przy korzystaniu z Kaspersky Internet Suite, wysypywaniem się przeglądarki z błędem STATUS_INVALID_IMAGE_HASH, duplikowaniem się ulubionych, przewijaniem, czarnym oknem i dźwiękiem przy korzystaniu z wielu urządzeń wyjścia.

Dokumentacja związana z Surface Duo

Microsoft udostępnił trochę nowych zasobów dla deweloperów i użytkowników Edge na Surface Duo. Materiały dostępne w języku angielskim:


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/articles/dev-channel-update-to-87-0-637-0-is-live/m-p/1670546

Polecamy również w kategorii Edge