Microsoft Edge Beta już w wersji 97 - oficjalna lista zmian

Microsoft Edge Beta już w wersji 97 - oficjalna lista zmian

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:22
02.12.2021
1615 wyświetleń

Microsoft Edge 97 znalazł się na ostatnim przystanku do wydania w kanale wersji stabilnej. 1 grudnia ukazała się aktualizacja wersji Beta (build 97.0.1072.21), która jak zwykle gromadzi wyniki prac nad przeglądarką z ostatniego miesiąca. Jest to więc okazja do sprawdzenia oficjalnego changeloga, w którym zebrano najważniejsze nowości. Na koniec udostępniamy też linki do list zmian w kompilacjach z Dev Channel.

Najważniejsze nowości w Microsoft Edge 97

 • Użycie bieżącego profilu, by logować się w witrynach, gdy na urządzeniu zalogowanych jest wiele kont służbowych lub szkolnych. W takim scenariuszu użytkownicy zostaną poproszeni o wybór konta, aby kontynuować odwiedzanie witryn. W tym wydaniu użytkownicy zostaną poproszeni o zezwolenie przeglądarce Edge na automatyczne logowanie się w witrynach przy pomocy konta służbowego lub szkolnego, przypisanego do bieżącego profilu. Użytkownicy mogą włączyć lub wyłączyć tę funkcję w Ustawieniach > Profile.
 • Wsparcie dla Microsoft Endpoint Data Loss Prevention (DLP) na macOS. Wymuszenie zasady włączającej technologię zapobiegania utracie danych Microsoft Endpoint jest natywnie dostępne na macOS.
 • Otwieranie plików PDF podpisanych cyfrowo. Cyfrowe podpisy są powszechnie używane do sprawdzania autentyczności dokumentu i wprowadzanych w nim zmian. Użytkownicy będą mogli weryfikować podpisy dokumentów PDF bezpośrednio z przeglądarki, bez potrzeby stosowania jakichkolwiek dodatków.
 • Cytowanie w Microsoft Edge. Cytowanie źródeł do badań jest powszechnym wymogiem dla studentów i pracowników naukowych. Nowa funkcja "Cytaty" w Microsoft Edge (obecnie w wersji zapoznawczej) zapewnia lepszy sposób zarządzania i generowania cytatów podczas wyszukiwania informacji online. Gdy "Cytaty" są włączone, Edge automatycznie generuje cytaty, z których można korzystać później.
 • Nowe zasady zarządzania:
  AccessibilityImageLabelsEnabled,
  CORSNonWildcardRequestHeadersSupport,
  EdgeDiscoverEnabled,
  EdgeEnhanceImagesEnabled,
  InternetExplorerModeTabInEdgeModeAllowed,
  OpenMicrosoftLinksInEdgeEnabled,
  SameOriginTabCaptureAllowedByOrigins,
  ScreenCaptureAllowedByOrigins,
  SerialAllowAllPortsForUrls,
  SerialAllowUsbDevicesForUrls,
  SmartScreenDnsRequestsEnabled,
  TabCaptureAllowedByOrigins,
  WebSQLInThirdPartyContextEnabled,
  WindowCaptureAllowedByOrigins.

Listy zmian w kompilacjach Edge 97 w Dev Channel


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://docs.microsoft.com/en-us/deployedge/microsoft-edge-relnote-beta-channel

Polecamy również w kategorii Edge