Microsoft Bing z nową aplikacją na Xboksa

Microsoft Bing z nową aplikacją na Xboksa

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:56
15.10.2020
634 wyświetlenia

Wraz z nadejściem nowego Xboksa i zmian w jego interfejsie systemowym metamorfozę przechodzi również aplikacja Microsoft Bing. Oprócz posiadania efektownego wyglądu i dobrej integracji z systemem Bing ułatwi wyszukiwanie głosowe lub przy pomocy kontrolera takiej zawartości, jak seriale, filmy czy gry.

Bing wprowadza wyszukiwanie do aktywności, które już wykonujemy na Xboksie, jak na przykład wtedy, gdy przeglądamy zdjęcia lub filmy z grupą przyjaciół i chcielibyśmy obejrzeć je na dużym ekranie albo kiedy utknęliśmy w grze i szukamy rozwiązania bez konieczności opuszczania konsoli. Aplikacja pozwala również odkrywać aktualne, rekomendowane i popularne gry, filmy oraz wiadomości. Łączy ona dane z Microsoft Bing o grach z informacjami z Xboksa, takimi jak postępy w grze i lista znajomych, którzy grają w dany tytuł. Połączenie to zapewni pełne doświadczenie wyszukiwania w naszym osobistym kontekście.

Jako że jest to Bing, to nie mogło zabraknąć stale aktualizowanego obrazu dnia, a także łatwego ustawiania wyszukanych obrazów jako tła konsoli. Aplikacja została zintegrowana z Microsoft Rewards, co użytkownikom z obsługiwanych regionów (czytaj: nie z Polski) pozwala zdobywać punkty za aktywność w wyszukiwarce i wymieniać je na bony podarunkowe lub darowizny na cele, na których im zależy. Mogą oni też zgarniać punkty bezpośrednio w konsoli, np. w quizzach i ankietach. Microsoft podkreśla, że wszystkie opisane wyżej funkcjonalności — jako natywne doświadczenia wyszukiwania — są prawdziwie zoptymalizowane dla konsoli. Aplikacja jest łatwa w obsłudze za pomocą kontrolera lub pilota, a w obsługiwanych regionach także głosu. Nie ma potrzeby używania kontrolera do sterowania wskaźnikiem myszy!

Microsoft Bing na Xbox One, a wkrótce też na Xbox Series X|S, można pobrać bezpłatnie z Microsoft Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.bing.com/search/2020_10/Announcing-the-Microsoft-Bing-app-on-Xbox

Polecamy również w kategorii Bing