Microsoft Band - pierwsze uruchomienie

Microsoft Band - pierwsze uruchomienie

Autor: Krzysztof Kapustka

Opublikowano: 6/13/2015, 12:00 AM

Liczba odsłon: 3787

Podobnie jak większość pozostałych urządzeń mobilnych, opaska Microsoft Band wymaga przeprowadzenia przy pierwszym uruchomieniu procesu wstępnej inicjalizacji, w ramach którego możemy w prosty sposób skonfigurować i spersonalizować posiadany przez nas egzemplarz. Zawarte w opakowaniu urządzenie w chwili dostarczenia będzie zapewne całkowicie rozładowane, co niejako wymusza na nas konieczność zastosowania się do wyraźnej instrukcji zawartej na samoprzylepnej folii ochronnej ekranu, zgodnie z którą przed włączeniem opaski musimy ją całkowicie naładować. Do tego celu służy właśnie dołączony do zestawu przewód USB, za pomocą którego możemy podładować opaskę Band z poziomu praktycznie dowolnego komputera. Z uwagi na niezbyt pojemną baterię urządzenia, czynność tą będziemy powtarzać praktycznie co dzień lub dwa, więc warto już teraz zarezerwować i zwolnić sobie jedno gniazdo USB w posiadanej przez nas jednostce.

Microsoft Band nie jest samodzielnym urządzeniem, lecz realizuje odpowiednie funkcje sprzętowe dostarczające wielu podstawowych informacji w zakresie naszego aktualnego stanu zdrowia. Dane te przekazywane są do swoistego centrum całego ekosystemu zdrowotnego i fitness Microsoftu, jakim niewątpliwie jest aplikacja uniwersalna Microsoft Health. Aplikacja ta jest także punktem kontrolnym opaski Microsoft Band, z poziomu której możemy to urządzenie dowolnie konfigurować i personalizować, wdrażać dedykowane mu aktualizacje oraz synchronizować zebrane przez niego dane z usługą w chmurze Microsoft Health.

Po instalacji, uruchomieniu, a także wstępnej konfiguracji aplikacji Microsoft Health na posiadanym przez nas smartfonie (może to być urządzenie z systemem Windows Phone, Android lub iOS) włączamy opaskę Microsoft Band za pomocą przycisku zasilania. Po chwili na jej niewielkim ekranie wyświetli się przycisk Get Started!, który po prostu naciskamy. Komunikacja opaski ze smartfonem odbywa się w ramach technologii bezprzewodowej Bluetooth. Przy założeniu, że łączność Bluetooth została już na naszym smartfonie aktywowana, po krótkiej chwili oba urządzenia powinny się wzajemnie wykryć i automatycznie ze sobą sparować, co sami potwierdzamy już tylko zatwierdzając na obu z nich poprawność wygenerowanych PIN-ów.

Jeśli proces parowania urządzeń zakończy się pomyślnie, w oknie aplikacji Microsoft Health otrzymamy stosowne powiadomienie, podczas wyświetlania którego program dokona sprawdzenia dostępności ewentualnych aktualizacji dla opaski. Na tym etapie rozpocznie się proces personalizacji Microsoft Band, którego pierwszym krokiem jest wprowadzenie nazwy dla naszego egzemplarza, a kolejnym wybór akcentu kolorystycznego oraz tematu tła. Po zakończeniu klikamy przycisk Finish.

Aplikacja Microsoft Health poprosi nas jeszcze o przyznanie jej dostępu do danych na smartfonie w postaci przypomnień, wiadomości tekstowych czy identyfikatorów osób dzwoniących. By móc w pełni cieszyć się ze wszystkich oferowanych funkcjonalności opaski Band, takich jak odpowiadanie na wiadomości czy nawiązywanie połączeń, musimy tę prośbę zaakceptować. Po kilku sekundach urządzenie powinno zakończyć realizowany proces synchronizacji i po ponownym wciśnięciu przycisku akcji powinno być w pełni gotowe do działania.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia