Microsoft Arrow Launcher już dostępny na Androida

Microsoft Arrow Launcher już dostępny na Androida

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:09
28.10.2015
1 komentarz
2710 wyświetleń

W lipcu tego roku stało się jasne, że Microsoft - a dokładniej jego innowacyjny dział Garage - pracuje nad własnym launcherem dla Androida. Arrow Launcher znajdował się początkowo w fazie prywatnych testów beta. Dziś aplikacja wyszła z fazy poglądowej i stała się dostępna do pobrania ze sklepu Google Play. Czy propozycja Microsoftu ma szansę zastąpić podstawowy interfejs Androida? Przekonajmy się.

Po co właściwie zmieniać oryginalny interfejs telefonu? Launcher musi przyciągnąć klientów ekskluzywnymi funkcjami, których nie posiada 'stockowe' środowisko. Alternatywny interfejs od Microsoft automatycznie sortuje aplikacje pod względem częstotliwości użytkowania, wyświetla kontakty powiązane z kontem Microsoft w aplikacji Osoby oraz zapewnia menu szybkiego dostępu do funkcji, takich jak latarka czy zaawansowane wyszukiwanie. Dodatkowa opcja Recent wyświetla listy ostatnio otwieranych plików, uruchamianych aplikacji i wykonywanych czynności. Tego nie potrafi "surowy" Android.

Arrow Launcher

Jak pisze Microsoft, "Arrow został zaprojektowany, by uprościć [interfejs użytkownika], i spersonalizowany dla twoich nawyków użytkowania". Kluczowe obszary działania Arrow Launcher to:

  • Aplikacje: uzytkownik nie musi już tracić czasu na wyszukiwanie aplikacji. Są one automatycznie sortowane pod względem częstotliwości uruchamiania.
  • Osoby: łatwe wyszukiwanie kontaktów, które liczą się najbardziej.
  • Przypomnienia: zintegrowane przypomnienia sprawią, że nie zapomnimy o ważnych sprawach.
  • Recent: funkcja zapewnia szybki dostęp do ostatnio otwieranych zdjęć, pobranych plików, zainstalowanych aplikacji i nieodebranych połączeń.

Dodatkowe funkcje, o których pisze Microsoft, to m. in. zarządzanie stronami z możliwością zmiany strony startowej, obsługa widżetów, personalizacja panelu dokowania, tapety Bing i obsługa własnych tapet, wsparcie dla zestawów ikon z zewnętrznych źródeł oraz niskie zużycie baterii przez aplikację.

Arrow Launcher pobierzemy bezpłatnie ze sklepu Google Play. Średnia ocena użytkowników wynosi 4,4. Aplikacja jest aktualnie dostępna jedynie w wersji angielskiej i chińskiej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsofts-arrow-launcher-now-available-on-the-google-play-store

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

  • Końcu 21:02 04.11.2015

    Nawet w10 źle sortuje więc to hihi

Skomentuj

Autor