Microsoft 365 A1 for devices - nowy, przystępny plan dla użytkowników edukacyjnych

Microsoft 365 A1 for devices - nowy, przystępny plan dla użytkowników edukacyjnych

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:54
01.10.2021
1493 wyświetlenia

Microsoft zapowiedział nowy, przystępny cenowo plan dla klientów edukacyjnych — Microsoft 365 A1 for devices. Wydaje się on odpowiedzią na współczesne potrzeby szkół i uczniów realizujących program nauki zdalnej. Sprawdź, co wchodzi w skład pakietu, dla kogo jest przeznaczony, ile kosztuje, ile trwa jego okres subskrypcji, kiedy zacznie być dostępny oraz jaką nową funkcjonalność dla zdalnego nauczania przygotował Microsoft.

Co to jest Microsoft 365 A1 for devices?

Microsoft 365 A1 for devices to wyjątkowa licencja przede wszystkim dlatego, że jej koszt wynosi 38 dolarów (ok. 150 zł) na urządzenie do 6 lat. Zapewnia on więcej możliwości dla uczniów i nauczycieli niż konkurencyjne oferty w tej samej cenie. Pozwala on wspierać naukę z aplikacjami desktopowymi Office niezależnie, czy połączenie z Internetem jest dostępne. Wspiera on także społecznościowe i emocjonalne aspekty nauczania dzięki funkcji Reflect w Microsoft Teams i grze Minecraft: Education Edition dołączonej do pakietu. Z kolei za sprawą Microsoft Intune for Education zarządzanie urządzeniami jest prostsze i wygodniejsze — sprowadza się bowiem do pojedynczej konsoli w chmurze.

Microsoft 365 A1 for devices - uczniowie

Co wchodzi w skład pakietu i kiedy będzie dostępny?

Licencja obejmuje funkcje zarządzania w chmurze, grę Minecraft: Education Edition oraz pełny zestaw aplikacji Microsoft 365, wliczając w to Office i Microsoft Teams, co sprawia, że nauczanie 1:1 staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Microsoft 365 A1 dla urządzeń zacznie być dostępny 1 listopada 2021 roku. Więcej informacji o cenniku i dostępności w Polsce już niebawem!

Microsoft 365 A1 for devices — Teams

Sprawdź nowe możliwości Teams w Microsoft 365

Microsoft Teams już w pierwszych miesiącach pandemii udowodnił, że jest świetną platformą do nauki zdalnej. Aktualizacje ze specyficznymi funkcjami dla nauczycieli i uczniów wciąż do niego napływają, a Microsoft przedstawił dziś jedną z nich. Chodzi o zawartość z kamery ("Microsoft Teams Content from camera"), która daje możliwość udostępniania fizycznego pisma odręcznego z tablicy lub dokumentu przy użyciu kamery laptopa. Uczniowie będą mogli oglądać tablicę w czasie rzeczywistym, nawet jeśli nauczyciel stoi na jej tle.

Nowe możliwości kamery dołączają do rosnącego zbioru funkcji, takich jak Reading Progress i Speaker Coach w PowerPoint i Teams, a także do nowych postaci w doświadczeniu Reflect, które pozwala uczniom wyrażać swoje odczucia w przyjazny sposób i budować umiejętności społeczno-emocjonalne.

Przypomnijmy jeszcze, że w naszym sklepie internetowym znajdziesz specjalną ofertę skierowaną do szkół. Wybierz dla siebie idealny plan Office 365 dla edukacji albo Microsoft 365 dla edukacji w sklepie onex.store!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://educationblog.microsoft.com/en-us/2021/09/support-all-learners-with-the-new-microsoft-365-a1-for-devices-license

Polecamy również w kategorii Microsoft 365