Mapy Google świętują 15 urodziny. Otrzymują nową ikonę i interfejs na Androidzie i iOS

Mapy Google świętują 15 urodziny. Otrzymują nową ikonę i interfejs na Androidzie i iOS

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:04
06.02.2020
1021 wyświetlenie

W 2005 roku Google zaczęło tworzyć własne mapy i szybko zaczęło przekraczać granice tego, jak do tej pory je postrzegaliśmy. Dzięki nim przedostanie się z punktu A do punktu B czy odkrywanie nowych miejsc jest łatwiejsze niż kiedykolwiek w historii ludzkości. Z szacunków firmy wynika, że ponad miliard ludzi sięga po Google Maps, by oglądać i eksplorować świat. Teraz, celebrując 15-lecie usługi, Google przedstawia cały szereg nowości w jej aplikacji, a także przedstawia nową ikonę.

Począwszy od dziś, aplikacja mobilna Mapy na Androida i iOS zyskuje nowy interfejs. Aktualizacja nie dotarła jeszcze do polskiej wersji językowej (poszczególne nazwy mogą się więc różnić), ale Google dość dobrze ją opisało. Wprowadza ona do paska na dole ekranu (gdzie widnieją ikony Odkrywaj, Dojazd i Dla Ciebie) kilka nowych sekcji. Dzięki temu otrzymujemy szybki dostęp do przydatnych funkcji. Teraz na pasku tym znajduje się w sumie 5 zakładek:

  • Odkrywaj: Szukasz miejsca w pobliżu, by zjeść śniadanie, posłuchać muzyki albo pograć w gry arcade? W karcie tej znajdziesz informacje, oceny i recenzje ponad 200 miejsc na świecie.
  • Dojazd: Niezależnie, czy podróżujesz samochodem, czy transportem publicznym, dzięki tej karcie wyszukasz najbardziej efektywną trasę. Po skonfigurowaniu codziennych dojazdów będziesz otrzymywać informacje o natężeniu ruchu w czasie rzeczywistym, czasy podróży i sugestie alternatywnych tras dojazdu.
  • Zapisane: Ludzie zapisali w sumie ponad 6,5 miliarda miejsc w Google Maps. Teraz możesz przeglądać je wszystkie w przygotowanym do tego miejscu. W karcie tej możesz również wyszukiwać i organizować plany przyszłych podróży, a także dzielić się rekomendacjami.
  • Podziel się: setki milionów ludzi każdego roku dzieli się informacjami, które pomagają Mapom Google pozostać aktualnymi. W tej nowej karcie możesz dzielić się lokalną wiedzą, np. szczegółami o drogach i adresach, brakującymi miejscami, recenzjami i zdjęciami. Każda kontrybucja pomaga innym w poznawaniu nowych miejsc i podejmowaniu decyzji, co robić.
  • Aktualizacje: W tym miejscu zobaczysz tablicę popularnych miejsc "must-see" od lokalnych ekspertów i wydawców. Oprócz odkrywania, zapisywania i udostępniania rekomendacji możesz też bezpośrednio rozmawiać z firmami, by uzyskać odpowiedzi na pytania.

Google Maps

Google zaktualizowało też ikonę aplikacji, by lepiej odzwierciedlała sposób mapowania świata przez firmę. Bazuje ona na symbolu towarzyszącym Mapom Google od samego początku — pinezce — ale pokazuje też zmianę funkcjonalności aplikacji. Pomaga ona bowiem już nie tylko znaleźć drogę do celu, ale również odkrywać nowe miejsca i doświadczenia. Ewoluję tej ikony można prześledzić na nowym wideo.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.blog.google/products/maps/maps-15th-birthday

Polecamy również w kategorii Google