Menu kategorii
 • Mapa świata testerów Visty

  Mapa świata testerów Visty

   Adam Stępień
  Adam Stępień
  00:00
  23.09.2006
  387610 wyświetleń
  Do premiery Windows Vista, systemu nowej generacji Microsoft, pozostało jeszcze trochę czasu. Tymczasem dzień za dniem betatesterzy testują go w różnych scenariuszach i zastosowaniach, wysyłają setki opinii (ang. feedback). Czy chcielibyście dowiedzieć się nieco więcej o tym gronie?

  Społeczność testerów Windows Vista zarejestrowanych w technicznym programie beta liczy około 30 tysięcy członków ze 125 krajów całego świata. Najliczniejszy zespół tworzą testerzy ze Stanów Zjednocznych, bowiem dokładnie co drugi tester Vista właśnie tam mieszka. Zesztą nie ma się co dziwić, zważywszy na fakt, że siedzibą Microsoft jest miasto Redmond w amerykańskim stanie Waszyngton. Ponadto firma udostępniając oprogramowanie decyduje się na przygotowanie go w języku ojczystym, tj. angielskim, a dopiero później rozważa rozwój zlokalizowanych edycji produktów.

  W Polsce do niedawna było tylko paru betatesterów Windows Vista, w tym ja (Adam Stępień) oraz nasz redakcyjny kolega Marcin Górny. Wraz z potrzebą przetestowania polskiej bety drugiej następcy systemu Windows XP, Microsoft poszerzył szeregi testerów. Jeżeli pragniecie zobaczyć mapę z punktowym rozmieszczeniem miejsc zamieszkania testerów Windows Vista, zapraszam do przeglądnięcia następującej mapy świata oraz Europy.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://blogs.technet.com/windowsvista/archive/2006/09/21/458075.aspx

  Polecamy również w kategorii Windows Vista