Mamy już pierwsze twarde dane o sprzedaży Xbox One X

Mamy już pierwsze twarde dane o sprzedaży Xbox One X

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:25
13.11.2017
1958 wyświetleń

Parę dni temu cytowaliśmy szefa Xbox w UK i Irlandii, który twierdził, że "popyt na Xbox One X jest naprawdę wysoki". O wyjątkowo dobrej sprzedaży informował też GameSpot, popularny sprzedawca gier w USA. Według jego raportu niemal cały dostępny asortyment Xbox One X został wyprzedany w dniu premiery. Oczekiwaliśmy przy tym bardziej policzalnych danych, które obiecaliśmy zestawić z wynikami innych konsol. No i doczekaliśmy się.

GameIndustry.biz udostępnił najnowszy raport o sprzedaży urządzeń, w którym podaje liczbę sprzedanych egzemplarzy Xbox One X w ciągu pierwszego tygodnia dostępności w Wielkiej Brytanii. Liczba ta wynosi 80 tysięcy i została zaokrąglona o 20% wzwyż z 67 tys., które wynikają z surowych danych. Taki sam wynik był też udziałem Nintendo Switch, który debiutował w marcu. Największy konkurent nowego Xboksa, czyli PlayStation 4 Pro, musiał z kolei na taki wynik czekać 4 tygodnie od premiery. W pierwszym tygodniu (listopad 2016 r.) sprzedało się bowiem 50 tys. egzemplarzy. GameIndustry podał też, że najwięcej konsol sprzedało się w limitowanej edycji specjalnej Project Scorpio.

Xbox One X

Z raportu wiemy również co nieco o sprzedaży gier na Xbox One. Najlepiej sprzedającym się tytułem był wydany w zeszłym tygodniu Call of Duty: WWII, który pobił takie tytuły, jak Assassin's Creed Origins czy FIFA 18. Najnowsza odsłona CoD pod względem sprzedaży w tygodniu premiery pobiła swoją poprzedniczkę (CoD: Infinite Warfare) o 57%, osiągając o 21% wyższe dochody. W pierwszej dziesiątce znalazły się też Forza Motorsport 7 i Forza Horizon 3.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/xbox-one-x-sold-over-67000-units-during-its-first-week-in-the-uk

Polecamy również w kategorii Xbox One X