Łatwiejsze instalowanie aplikacji spoza Sklepu w Windows 10 20H1

Łatwiejsze instalowanie aplikacji spoza Sklepu w Windows 10 20H1

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:31
13.08.2019
7380 wyświetleń

Wydana w zeszłym tygodniu kompilacja 18956 zawiera sporo nowości, ale wygląda na to, że o niektórych Microsoft "zapomniał" napisać w oficjalnym changelogu. Jedną z takich zmian jest umieszczenie Kalkulatora na liście funkcji opcjonalnych, co pozwoli go odinstalować. Kolejna zmiana dotyczy sposobu ładowania aplikacji z zewnętrznych źródeł.

Do tej pory w Ustawieniach > Aktualizacja i zabezpieczenia > Dla deweloperów mogliśmy wybrać jedną z trzech opcji: "Aplikacje z Microsoft Store", "Ładuj aplikacje bezpośrednio" i "Tryb dewelopera". Pierwsza z nich ogranicza instalowanie aplikacji do tych pochodzących ze Sklepu, druga natomiast umożliwia wspomniany sideloading. Właśnie te dwie pierwsze opcje zniknęły z Ustawień w buildzie 18956. Teraz w ustawieniach dla deweloperów pozostawiono tylko trzecią z opcji, tym razem w formie przełącznika. Pozwala ona instalować aplikacje z dowolnych źródeł.

Ustawienia dla deweloperów
Ustawienia dla deweloperów - przed i po zmianie w kompilacji 18956

Nie jest to pomyłka i Microsoft odniósł się do tej zmiany w dokumentacji: W Windows Insider Build 18956 sideloading jest włączony domyślnie. Teraz możecie wdrażać podpisane pakiety na urządzenie bez specjalnej konfiguracji. Potwierdził to również John Vintzel, Principal Program Manager Lead w Microsoft:

Jak wyjaśnia Vintzel, dzięki tej zmianie można instalować i uruchamiać aplikacje spoza Microsoft Store, nawet jeśli Tryb dewelopera jest wyłączony. To bez wątpienia spore ułatwienie dla programistów - prawdopodobnie nie jedyne, które pojawi się w wiosennej aktualizacji Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/sideloading-apps-in-windows-10-20h1-will-be-hassle-free/

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach