Kupując Xbox w zestawie z grami, nie trzeba już wpisywać kodów

Kupując Xbox w zestawie z grami, nie trzeba już wpisywać kodów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:43
08.06.2020
2289 wyświetleń

Do tej pory, gdy kupowaliśmy Xbox One w zestawie, w środku z pewnością czekały na nas pewne kody, które trzeba było wykorzystać, aby móc pobrać dołączone gry. Jeszcze wcześniej w zestawie znajdowały się fizyczne nośniki, co ułatwiało sprzedaż gry na rynku wtórnym. Teraz nie jest to możliwe.

Microsoft wprowadza nową metodę pozyskiwania gier z zestawu. Nosi nazwę Digital Direct. Zamiast przepisywać kody, będziemy mogli pobrać grę już przy pierwszej konfiguracji Xboksa. Oczywiście nie musimy tego robić, jako że istnieje opcja odłożenia decyzji na później. Digital Direct obsługuje nie tylko gry, ale też wszystkie inne treści cyfrowe, w tym subskrypcje i zawartość ekskluzywną. Są one dostarczane bezpośrednio na konsolę podczas instalacji. Oto, co na ten temat pisze Microsoft:

Skorzystaj z ofert podczas instalacji


Podczas procesu instalacji nowej konsoli pojawią się oferty na treści i usługi dołączone do konsoli. Są one do wykorzystania. Naciśnij pole „Wykorzystaj”, aby odebrać każdy element. Po odebraniu Twoje treści znajdziesz w cyfrowej bibliotece w sekcji Moje gry i aplikacje.
Możesz również odebrać dowolny element w późniejszym terminie, jeśli tak zdecydujesz.
Zastrzeżenie: Cała zawartość cyfrowa zostanie dołączona do pierwszego konta Microsoft, które ją wykorzysta.

Skorzystaj poprzez konta


Wybierz Ustawienia > Konto > dołączone do tej konsoli Xbox, aby wyświetlić przegląd i status wszystkich ofert Digital Direct dołączonych do konsoli.

Skorzystaj poprzez Twoją bibliotekę


Naciśnij przycisk Xbox, aby otworzyć przewodnik, a następnie wybierz Moje gry i aplikacje > Cała biblioteka > Oferty na konsole, aby zobaczyć swoje oferty.

Czy przeniesienie gry na konsolę po jej odsprzedaży będzie możliwe? W pewnym sensie tak, jednak gra będzie na stałe przypisana do konta Microsoft, którego nie powinniśmy się zrzekać (chyba że założyliśmy konto tylko na taką okoliczność).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.xbox.com/en-US/consoles/digital-direct

Polecamy również w kategorii Xbox One