Menu kategorii
 • Kupno nowej gry

  Kupno nowej gry

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  12.09.2006
  3807 wyświetleń

  Jeżeli zamierzamy kupić nową grę, hit aktualnego miesiąca powinniśmy się poważnie zastanowić. Pozycja napewno jest wspaniała, wciąga oraz zapewnia wiele godzin wspaniałej rozrywki. Jednak musimy pamiętać, że współczesne aplikacje rozrywkowe mają bardzo wyśrubowane wymagania w stosunku do sprzętu na jakim są uruchamiane. Przecież to właśnie te programy dopingują producentów do wynajdywania coraz to nowszych podzespołów, które będą w stanie sprostać coraz to bardziej wymagającym grom. Jeżeli kupowaliśmy komputer na pewno sprzedawca spytał się nas czy chcemy system do gier czy do pracy. Jeżeli wybraliśmy komputer który miał służyć jako konsola na pewno zapłaciliśmy o wiele większą kwotę niż za system do pisania tekstów. Aby więc gra działała płynnie na w Windows XP, producenci podają minimalne wymagania sprzętu na jakim aplikacja będzie uruchamiana. Musimy sprawdzić czy nasze "pudło" podoła tym wymaganiom. Ale jak to zrobić? Gdzie dowiemy się dokładnie o naszych podzespołach?

  Windows XP posiada narzędzie gdzie zebrane są wszystkie informacje potrzebne do takiego testu. Kliknijmy kolejno w Start, Programy, Akcesoria, Narzędzia systemowe oraz Informacje o systemie.

  Można tutaj odnaleźć komponenty naszego sprzętu. Jednak nie jest ta aplikacja doskonała. Dane wyświetlane nie są w dość przejrzysty sposób uporządkowane. Dlatego też proponujemy użyć innego programu jakim jest EVEREST HOME EDITION, który wyświetla informacje o komputerze w pogrupowanych sekcjach. Dzięki czemu bardzo szybko odnajdziemy interesujące nas dane.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Internetowe gry