Menu kategorii
 • Książka telefoniczna Dial-Up

  Książka telefoniczna Dial-Up

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  11.03.2006
  7706 wyświetleń

  Jeżeli na serwerze skonfigurowaliśmy połączenie z Internetem i straszenie się przy tym namęczyliśmy, możemy zachować te ustawienia tak aby w przyszłości tylko je przywracać. Jest to bardzo proste ponieważ Windows XP trzyma wszystkie opcje zapisane w pliku konfiguracyjnym na dysku. Jeżeli zrobimy jego kopię to po sformatowaniu dysku twardego kiedy będziemy musieli znów ustalać te wszystkie ustawienia wystarczy, że skopiujemy je do odpowiedniego folderu a sprawę będziemy mieli z głowy. Plik ten możemy również zanieść na inny komputer i tam również go wgrać.

  Aby utworzyć kopię naszego pliku konfiguracyjnego otwieramy następującą ścieżkę: \Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Microsoft\Network\Connections\Pbk w tym folderze znajduje się plik rasphone.pbk. To właśnie go musimy skopiować na dyskietkę lub inną partycję.

  Jeżeli będziemy chcieli w przyszłości przywrócić ustawienia, kopiujemy plik z powrotem do ww. folderu.

  Należy pamiętać że niektóre wymienione foldery, które wymieniliśmy są ukryte i należy je pokazać zaznaczając opcję Pokaż ukryte pliki i foldery znajdującą się w Opcjach folderów dostępnych w Narzędziach.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Konfiguracja sieci