Menu kategorii
  • Konfiguracja Microsoft Office Outlook 2003

    Konfiguracja Microsoft Office Outlook 2003

     Paweł Wujczyk
    Paweł Wujczyk
    00:00
    02.11.2006
    36607 wyświetleń

    Dostęp do poczty poprzez stronę WWW jest bardzo praktyczny, jednak na własnym komputerze dobrym pomysłem jest posiadanie klienta poczty email. Jest on o wiele wygodniejszy, szybszy oraz posiada więcej opcji od jego portalowego odpowiednika. W tym cyklu skupimy się na aplikacji Microsoft Office Outlook 2003, skorzystamy również z informacji jakie uzyskaliśmy zakładając konto na bezpłatnym serwerze w jednej z poprzednich porad.

    Po otwarciu programu rozwińmy menu Narzędzia oraz wybierzmy pozycję Konta e-mail...

    W ten sposób uruchomimy kreatora, w którym możemy dodać konto. W pierwszym kroku pozostawiamy opcję Dodaj nowe konto e-mail zaznaczone i klikamy przycisk Dalej.

    Ponieważ założone przez nas konto znajduje się na serwerze typu POP3 wybieramy odpowiednią pozycję i klikamy przycisk Dalej.

    W tym momencie musimy sobie przypomnieć tabelkę jaka została wyświetlona w ostatnim kroku zakładania konta.

    Twój login: pwujczyk
    Adres e-mail: pwujczyk@wp.pl
    Serwer poczty wychodzącej (SMTP): smtp.wp.pl
    Serwer poczty przychodzącej (POP3): pop3.wp.pl

    Dane te są nam niezbędne do wypełnienia pól kreatora. Po wpisaniu odpowiednich danych do kontrolek kliknijmy w przycisk Testuj ustawienia konta... aby sprawdzić czy wszystkie opcje poprawnie ustawiliśmy.

    Niestety z pięciu testów poprawnie wykonały się tylko cztery. Aplikacji nie udało się wysłać wiadomości testowej. Problem ten pojawia się często wraz z konfiguracją konta. Jest on związany z polityką bezpieczeństwa jakie dany serwer stosuje. Kliknijmy przycisk Zamknij.

    Powróciliśmy do znanego już nam okna. Aby poprawić konfigurację kliknijmy przycisk Więcej ustawień...

    W ten sposób otworzymy okno zaawansowanych ustawień konta e-mail. Przejdźmy na zakładkę Serwer wychodzący.

    Ponieważ przeczytałem na stronach portalu jakiego uwierzytelnienia serwer wymaga zaznaczyłem i uzupełniłem odpowiednio pozycję. Większość portali posiada pomoc, do której należy sięgnąć w wypadku niepowodzenia konfiguracji konta. Jednak jeżeli jesteśmy leniwi możemy popróbować pozmieniać opcje na zakładce Serwer wychodzący oraz Zaawansowane, możliwości ustawień są ograniczone i może się zdarzyć, że szybciej skonfigurujemy konto metodą prób i błędów niż znajdziemy pomoc w Internecie. Po zmianie ustawień kliknijmy w przycisk OK aby zamknąć okno.

    Ponownie kliknijmy w kontrolkę Testuj ustawienia konta... . Widzimy, że tym razem wszystkie testy zostały przeprowadzone poprawnie. Kliknijmy przycisk Zamknij a następnie w oknie Konta e-mail, kontrolkę Dalej.

    W ostatnim oknie widzimy dodane konto. Kliknijmy przycisk Zakończ aby zamknąć kreatora.


    Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

    Źródło:

    Polecamy również w kategorii Microsoft Outlook 2003