Konferencja TechEd 2008 w Barcelonie dzień 5

Konferencja TechEd 2008 w Barcelonie dzień 5

 Sławomir Świech
Sławomir Świech
00:00
15.11.2008
2513 wyświetlenia

Sesja 1

„The Future of C#”prowadzący Mads Torgersen (Language PM for C# Microsoft). W trakcie tej sesji zostały opisane czynniki, jakie wpływają na kształtowanie się języków programowania i jak radzi sobie z tym C#. Na początku została przedstawiona ewolucja kolejnych wersji C# oraz w jakim kierunku zmierza C# 4.0 (prawdopodobnie rozwija się on w kierunku „dynamicznego programowania”).


 Sesja 2

„Data Access Smackdown” – prowadzący Stephen Forte (Telerik). Sesja skupiała się głównie na nowych technologiach dostępu do danych, jakie zostały wprowadzone w .NET 3.5 SP1:

  • Entity Framework
  • Dynamic Data
  • Astoria
  • Linq
  • POADN

Próbowano również odpowiedzieć na pytanie, która z nich jest najlepsza i najwydajniejsza. Najlepszym rozwiązaniem jednak jest: zdecydować się na tę, która najlepiej nadaje się do naszej pracy.

Sesja 3

„Microsoft Visual Studio 10: Easing ASP.NET Web Deployment” – prowadzący Vishal Joshi  (Sr. Program Manager Microsoft). Była to sesja interaktywna, czyli taka, podczas której wydelegowany prelegent odpowiadał na pytania publiczności. W trakcie jej trwania można było dowiedzieć się, jak korzystać z web.config transformation engine do przekształcania pliku web.config. Można było zobaczyć również, jak tworzyć specyficzne transformacje do testowania, inscenizacji oraz produkcji, a także jak efektywnie przeprowadzać wdrożenia danych produktów.

Podsumowanie

Dni, godziny spędzone na wykładach oraz dyskusjach podczas konferencji były naprawdę męczące, ale porcja wyniesionej wiedzy i doświadczenia była odpowiednio duża. Konferencję TechED uważam za bardzo udaną i gratuluję jej organizatorom. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się ponownie na niej zawitać, ale tym razem w Berlinie!

Dla CentrumXP.pl: Sławomir Świech


»Galeria z piątego dnia konferencji

»Galeria Microsoft TechEd 2008


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Konferencje w 2008