Menu kategorii
 • Kolejny system stworzony przez Microsoft kończy swój żywot

  Kolejny system stworzony przez Microsoft kończy swój żywot

   Amadeusz Labuda
  Amadeusz Labuda
  08:42
  16.03.2017
  2533 wyświetlenia

  Każdy z systemów operacyjnych Windows stopniowo przestaje być rozwijany, gdy w świetle reflektorów pojawia się jego następca. Łatki zabezpieczające jednak pojawiają się jeszcze przez wiele lat później. Nie inaczej było z Windows Vista, poprzednikiem kultowego Windows 7. Mimo to czas wspierania go przez Microsoft dobiega właśnie końca.

  Windows Vista po raz pierwszy trafił do odbiorców w 2007 roku jako następca świetnego Windows XP. Mimo iż był mocno krytykowany, zwłaszcza z powodu swoich wysokich wymagań sprzętowych i restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa (jak choćby UAC), rozwijano go nadal aż do 10 kwietnia 2012 roku. Wtedy to zakończyło się podstawowe wsparcie przez giganta z Redmond, a sam system przeszedł w stan rozszerzonego wsparcia. Czas jednak płynie nieubłaganie i również ten okres dobiega końca, bowiem data jego zakończenia zaplanowana jest na 11 kwietnia 2017 roku. Oznacza to, iż Windows Vista (Service Pack 2) całkowicie przestanie być aktualizowany, również pod kątem zabezpieczeń, potencjalnie narażając swoich użytkowników na niebezpieczeństwo utraty danych.

  Koniec Windows Vista

  Polecamy użytkownikom nadal trwającym przy Windows Vista rozpoczęcie migracji na któryś z nowszych systemów Microsoft jak najszybciej, by uniknąć niepotrzebnych problemów. W końcu pozostał już niecały miesiąc, zaś pośpiech może skutkować dodatkowymi komplikacjami.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/psa-windows-vista-has-less-than-30-days-until-microsoft-ends-its-support?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+

  Polecamy również w kategorii Windows Vista