Kolejna firma przejęta? Tym razem chodzi o cyberbezpieczeństwo

Kolejna firma przejęta? Tym razem chodzi o cyberbezpieczeństwo

 Damian Lisak
Damian Lisak
08:06
26.05.2017
0 komentarzy
1042 wyświetlenia

Cyberbezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym aspektem towarzyszącym rozwojowi Sieci. Przykładem tego jest np. Azure, który prócz szerokiego wachlarza usług i możliwości, szczyci się także wielopoziomowym, wysokim stopniem bezpieczeństwa. Wszystko wskazuje na to, że Microsoft chce udoskonalić poziom oferowanych przez siebie usług, przejmując kolejną firmę, tym razem za 100 milionów dolarów.

Z nowego raportu wynika, że gigant prawdopodobnie przejął firmę zajmującą się bezpieczeństwem sieciowym, Hexadite, za dość pokaźną kwotę. Nowy nabytek Microsoftu posiada centrum badawczo-rozwojowe w Izraelu, a jej siedziba znajduje się w Bostonie. Wspomniany raport pojawił się na izraelskiej stronie internetowej dotyczącej finansów - Catalist, aczkolwiek żadna z firm nie wypowiedziała się jeszcze na ten temat. Hexadite wykorzystuje sztuczną inteligencję do sortowania i adresowania mniejszych ataków sieciowych. Co więcej, posiada kilka znanych inwestorów, jak np. Hawlett Packard Ventures, TenEleven, itd. Do tej pory firma pozyskała 10,5 miliona dolarów na finansowanie rozwoju. Sam zakup jest częścią planu Microsoftu, jakim jest zainwestowanie ponad miliarda dolarów w badania i rozwój w zakresie cyberbezpieczeństwa. Spowodowane jest to rosnącym zagrożeniem, wynikającym z coraz bardziej wyrafinowanych ataków hackerskich.

Microsoft inwestuje w cyberbezpieczeństwo

O ile wiadomo, jest to już ostatni duży zakup Mcirosoftu, kierowany w izraelski rynek. Do poprzednich transakcji zaliczyć można Aorato, Adollom i Secure Islands. Jak widać, Microsoft wysoko ceni sobie bezpieczeństwo.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-is-reportedly-purchasing-cyber-security-firm-hexadite-for-100-million

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

Skomentuj

Autor