Katalog wspólny

Katalog wspólny

 Paweł Wujczyk
Paweł Wujczyk
00:00
16.08.2006
2 komentarze
7366 wyświetleń

Jeżeli posiadamy sieć złożoną z co najmniej dwóch komputerów oraz serwera, możemy pokusić się o zrobienie na serwerze katalogu wspólnego dla wszystkich. Będzie on z założenia służył do trzymania tam danych, które chcemy udostępniać. Tam będziemy kopiować filmy i muzykę tak aby w każdej chwili była dostępna dla innych użytkowników sieci. Dzięki temu jeżeli ktoś będzie chciał obejrzeć film, który my ściągnęliśmy nie będziemy musieli włączać komputera i udostępniać mu go. Po prostu każdy wartościowy plik od razu będziemy tam wrzucać i wszyscy w każdej chwili będą do niego mieli dostęp.

Katalog taki tworzy się bardzo prosto. Tworzymy folder na dysku gdzie jest odpowiednio dużo miejsca na pliki użytkowników. Udostępniamy go, jednak kiedy dodajemy na zakładce Zabezpieczenia pozycję Wszyscy nadajemy mu uprawnienia do pełnej kontroli danego katalogu.

Teraz wszyscy użytkownicy sieci będą mogli dodawać, usuwać i kopiować pliki z naszego serwera.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Praca w sieci

Komentarze

  • a 13:33 14.04.2011

    a niby jak go stworzyć?  ludzie piszcie też rzeczy dla totalnych noobków !

  • ?? 17:48 03.04.2012

    Wystarczy prawym przyciskiem myszy kliknac tam gdzie cchesz stworzyc folder i wybrac nowy > folder i wtedy podajesz nazde np jestem totalnym noobem masz i dalej co zrobic masz opisane wyrzej

Skomentuj

Autor