Karty plików zmierzają do Office na Androida. Jak prezentuje się nowy widok?

Karty plików zmierzają do Office na Androida. Jak prezentuje się nowy widok?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:41
10.08.2021
1770 wyświetleń

Microsoft zapowiedział, że już w tym miesiącu karty plików (file cards) trafią do ujednoliconej aplikacji Office na urządzenia z Androidem. W ramach tego wydania karty plików z podglądem zawartości będą dostępne dla plików Worda, Excela, PowerPointa oraz PDF przechowywanych na firmowych i osobistych kontach OneDrive (w przyszłej aktualizacji będą też wspierane pliki Worda i PDF na urządzeniu z Androidem). Na czym właściwie polega ta funkcjonalność?

Karty plików oferują bogaty sposób na konsumpcję treści Office'a poprzez wbudowany podgląd, informacje kontekstualne, takie jak osoba, która udostępniła plik i kontekst, w jakim został on udostępniony, a także szybkie akcje na karcie, które pozwalają udostępnić plik lub zatrzymać go w trybie offline. Aby wypróbować nową funkcjonalność, powinniśmy zaktualizować Office do wersji 16.0.14228.20138 i zalogować się w aplikacji. Po pomyślnym logowaniu należy stuknąć ikonę "Karta plików" w sekcji "Pliki" na ekranie głównym, aby przejść do nowego widoku.

Office Android Office Android Office Android

Preferencja widoku zostanie zapamiętana, jeśli wybierzemy kartę "Ostatnie" albo "Udostępnione" bądź kiedy wyjdziemy z aplikacji Office i wrócimy do niej w przyszłości. Jednocześnie nadal w każdej chwili można powrócić do klasycznego widoku listy, stukając jego ikonę w przełączniku widoków. Karty plików będą udostępniane użytkownikom Office na całym świecie w przeciągu następnych tygodni. Jeśli zatem nie widzicie jeszcze tej zmiany u siebie, to możecie oczekiwać aktualizacji już niebawem.

Aplikację Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint i więcej na Androida można pobrać za darmo ze Sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-365-blog/introducing-file-cards-in-the-office-app-for-android/ba-p/2598164

Polecamy również w kategorii Office na Androidzie