Menu kategorii
 • "Jesteś bogiem" w Windows 8

  "Jesteś bogiem" w Windows 8

   Adam Myszkowski
  Adam Myszkowski
  00:00
  12.04.2013
  32913 wyświetlenia

  Nawet w Windows 8 znajdują się ukryte, normalnie niedostępne opcje. W tej poradzie pokażemy, jak odblokować tzw. Tryb boski z użyciem prostego tricku.

  Nie wymaga on wielkich zdolności, ani tajemnej wiedzy, z drugiej strony zaś nie odblokuje magicznych opcji, których nie było wcześniej. Zbiera za to wszystkie opcje konfiguracyjne w jednym miejscu, w czytelnym podziale na kategorie i funkcje.

  Jedyne, czego potrzebujemy, to stworzyć na pulpicie nowy folder. Teraz wystarczy zmienić tylko jego nazwę na GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} i kliknąć Enter. I to już wszystko, folder zmienia ikonę, a my możemy otworzyć go klikając go dwukrotnie myszką i zapoznać się z bogatym wachlarzem dostępnych opcji.

  Jak już wspomnieliśmy nie znajduje się tam nic, czego nie ma gdzie indziej. Oczywiście przeglądanie całej listy w poszukiwaniu żądanej opcji jest niewiele łatwiejsze, niż znalezienie jej poprzez wyszukiwarkę na pasku Charms. Niemniej warto się zastanowić, czy nie korzystamy regularnie z któryś z opcji, gdyż w prosty sposób możemy ułatwić sobie do nich dostęp, tworząc na przykład skróty do nich na pulpicie lub pasku zadań. Z drugiej strony osoby przyzwyczajone do klasycznego Panelu sterowania mogą być bardziej zadowolone z takiej alternatywy dla Ustawień w Modern UI.

  Większość graczy komputerowych jest zaznajomiona z tzw. Trybem boskim (zwanym z angielskiego Godmode). Najczęściej odblokowuje on wszystkie możliwe opcje i usprawnienia, dając grającemu dostęp do całej palety rzeczy niedostępnych na wczesnych etapach gry, bądź niedostępnych w ogóle w trakcie regularnej rozgrywki. Teraz GodMode można aktywować także w Windows 8. W obu wypadkach jedno jest pewne – Ty też jesteś bogiem!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Cenne wskazówki