Jak znieść limit pobierania w IE7?

Jak znieść limit pobierania w IE7?

 Mateusz Miciński
Mateusz Miciński
00:00
21.07.2008
11667 wyświetleń

Użytkownicy korzystający z przeglądarki internetowej Internet Explorer 7 zapewne niejednokrotnie natknęli się na problem związany z ograniczeniem ilości równoczesnych sesji pobierania. Kłopot w tym, że domyślnie możemy pobierać tylko dwa pliki, próba pobrania trzeciego kończy się niepowodzeniem. Dokładniej mówiąc w trzeciej równoczesnej sesji transfer spada, a przeglądarka pobiera jedynie fragment pliku.

Co zatem uczynić, aby zwiększyć limit sesji pobierania?
Wystarczy zmodyfikować dwa wpisy w rejestrze systemowym. Zobaczmy jak tego dokonać.

W pierwszej kolejności uruchamiamy Edytor rejestru. W tym celu w polu wyszukiwania w menu Start wpisujemy regedit i naciskamy klawisz Enter. W uruchomionym edytorze rejestru przechodzimy przez następujące klucze: HKEY_CURRENT_USERS, Software, Microsoft, Windows, CurrentVersion i na koniec Internet Settings.

W prawej części okna na liście wpisów odnajdujemy MaxConnectionsPerServer oraz MaxConnectionsPer1_0Server. Jednakże może się zdarzyć, że wspomniane wpisy nie istnieją. W takiej sytuacji musimy je utworzyć. Wchodzimy zatem w menu Edycja, rozwijamy podmenu Nowy i wybieramy Wartość DWORD (32-bitowa). Nowo utworzonej wartości nadajemy nazwę MaxConnectionsPerServer i naciskamy klawisz Enter.
W ten sam sposób tworzymy drugi wpis, z tą różnicą, że nadajemy nazwę MaxConnectionsPer1_0Server.
Teraz już wystarczy odpowiednio zmodyfikować wpisy odpowiadające za ilość sesji pobierania. Klikamy zatem dwukrotnie na pierwszy z wpisów. W okienku edycji wartości zaznaczamy opcję Dziesiętny i w pole Dane wartości: wpisujemy ilość możliwych równoczesnych sesji pobierania. W zupełności powinno wystarczyć 100, ponieważ rzadko kiedy w jednej chwili ściągamy taką ilość plików. Zatwierdzamy zmiany klikając OK.
W analogiczny sposób postępujemy z drugim wpisem. Jednakże pamiętajmy, że w obu wartościach rejestru muszą być określone te same limity pobierania.
Na koniec musimy jeszcze ponownie uruchomić komputer, po czym nowe limity pobierania będą obowiązywały.

Jak zatem widzimy, w łatwy sposób możemy uporać się z ustawieniami przeglądarki Microsoftu, które niejednokrotnie ograniczają możliwości programu.


Zobacz również:
Co zrobić, gdy szwankuje IE7?

Test przeglądarki Internet Explorer 7 beta 1
Test przeglądarki Internet Explorer 7 beta 2
Test przeglądarki Internet Explorer 8 beta 1


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Archiwum porad