Jak założyć sklep na PrestaShop?

Jak założyć sklep na PrestaShop?

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 5/17/2022, 1:15 PM

Liczba odsłon: 314

Popularność zakupów w Internecie stale rośnie. W dużej mierze przyczyniła się do tego pandemia COVID-19. Poza tym, że klienci bardzo chętnie kupują w sieci, rośnie też zainteresowanie prowadzeniem własnych sklepów internetowych. Zainteresowani szukają platform prostych w obsłudze, oferujących szeroką funkcjonalność ouf of the box, bezpiecznych i z dobrym wsparciem technicznym. Rynek jest gotowy na spełnienie tych wymagań.

Gotowe rozwiązania

Budowa sklepów internetowych kojarzona jest z mozolną pracą programistów, grafików i copywriterów. Do tego wydaje się, że postawienie sklepu jest bardzo drogie. Jeszcze kilka lat temu mniej więcej tak to wyglądało. W 2022 roku własny sklep internetowy może posiadać praktycznie każdy. Osoby chcące szybko i skutecznie wejść w sprzedaż internetową mogą skorzystać z gotowych rozwiązań, oferujących wszystko, co powinien posiadać nowoczesny sklep online.

Taką opcją jest wybór praktycznie gotowej usługi - sklepy prestashop. Usługa oparta jest o platformę PrestaShop. Zalety takiego rozwiązania są jasne. To automatyczna instalacja sklepu zaraz po zakupieniu subskrypcji, możliwość wyboru szablonu graficznego czy integracja z usługami płatności i dostawców.

Wszystkie integracje na start

Sklep internetowy to potężna machina, w której każdy składnik za coś odpowiada. Poza szatą graficzną, kategoriami i w końcu produktami, potrzebna jest integracja z systemami płatności oraz dostawcami. Sklepy prestashop dostarczają najważniejsze integracje z najpopularniejszymi modułami płatności bezgotówkowej, takimi jak PayU, PayPal czy Przelewy24. PrestaShop oferuje też proste nawiązanie współpracy z popularnymi firmami kurierskimi, dzięki czemu sprzedawca może oferować szereg opcji dostawy swoim klientom.

Usługi płatności i formy dostawy dla klienta to jedno, a to co dzieje się na zapleczu sklepu to drugie. PrestaShop umożliwia powiązanie własnego systemu sprzedaży z najpopularniejszymi w Polsce platformami typu marketplace. Chodzi o Allegro czy Ceneo. Dostęp do hurtowni również nie jest problemem, bo sklepy prestashop i usługodawca oferują dostęp do baz wielu polskich dystrybutorów.

Zwiększ widoczność swojego sklepu

Usługodawca oferuje dodatkowe wsparcie w zakresie wstępnej konfiguracji sklepu oraz późniejszych działań, koniecznych do wzmocnienia widoczności sklepu w sieci. W ramach dodatkowej usługi możesz uzyskać wsparcie w zakresie konfiguracji domeny, protokołów bezpieczeństwa, wprowadzenia produktów i stworzenia ich opisów. Specjaliści mogą pomóc Ci poprzez budowę struktury SEO, wsparcie marketingowe na portalach społecznościowych lub pomoc w zakresie obecności na portalach aukcyjnych. Te dodatkowe usługi mogą okazać się szczególnie przydatne osobom, które w początkowym okresie funkcjonowania sklepu chcą przede wszystkim skupić się na dopracowaniu swojej oferty.

[Artykuł sponsorowany]

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia