Jak zainstalować Windows 10X na Surface Pro 7? Jest już obraz i poradnik

Jak zainstalować Windows 10X na Surface Pro 7? Jest już obraz i poradnik

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:32
25.01.2021
2780 wyświetleń

W zeszłym tygodniu raportowaliśmy o pomyślnym (w pewnych granicach) uruchomieniu Windows 10X na Lumii 950 XL, MacBooku z M1, Surface Go i Surface Pro 7, z czego ta ostatnia implementacja zdaje się działać najlepiej. Nowy wariant systemu pracuje całkiem płynnie na jednym z najmocniejszych tabletów Surface, jednak jego postawienie nie jest takie znowu proste. Na szczęście pojawił się poradnik, który umożliwia samodzielną instalację.

Na wstępie trzeba przypomnieć, że Windows 10X nie jest systemem, który w zamyśle producenta miał trafić na SP7 ani też resztę wspomnianych wcześniej urządzeń. Z tego względu jego instalację na tych urządzeniach wykonujemy tylko na własną odpowiedzialność. Mimo że 10X nie był projektowany jako samodzielny system do instalowania na różnych urządzeniach, hakerowi o ksywie ADeltaXForce udało się tego dokonać. Teraz udostępnia on obraz, który można zaaplikować na Surface Pro 7. Jest to rozwiązanie dla osób, które chciałyby pobawić się z systemem poza bezpiecznym środowiskiem maszyny wirtualnej.

Dokładny przewodnik po instalacji można znaleźć tutaj. Choć haker podaje, że wszystko powinno działać, to równocześnie ostrzega, że obraz nadpisze całą bieżącą instalację, co jest równoznaczne z usunięciem danych i aplikacji. Jeśli już chcemy się w to bawić, warto sięgnąć po nieużywany do pracy/codziennych zadań egzemplarz tabletu. Demonstrację działania systemu w tym środowisku można zobaczyć na wideo z zeszłego tygodnia:

Windows 10X jako preinstalowany system trafi na pierwsze urządzenia wiosną tego roku. Do tego czasu czeka go jeszcze trochę aktualizacji (udostępniona ostatnio kompilacja nie jest wersją RTM, brakuje też wsparcia dla aplikacji Win32). Na urządzenia z dwoma ekranami, takie jak Surface Neo, trafić ma dopiero w 2022 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/windows-10x-for-surface-pro-7/

Polecamy również w kategorii Windows 10X