Jak obrócić tabelę o 90 stopni?

Jak obrócić tabelę o 90 stopni?

 Damian Więcławek
Damian Więcławek
00:00
16.05.2017
2 komentarze
16278 wyświetleń

Funkcje edycji graficznej w aplikacji Microsoft Word 2016 są dostępne, chociaż nie w takim stopniu, jak oferują je przeróżne programy graficzne. Istnieje możliwość wstawiania obrazów czy przeróżnych kształtów z opcją ich edycji. I chociaż wstawione kształty można dowolnie obracać, podobnie jak obrazy, to opcja ta jest wyłączona w stosunku do tabel. Nie ma możliwości w żaden sposób obracania tabelą, lecz jest możliwe obracanie tekstu, a dokładniej - ustawienie jego kierunku. Jak to zrobić? W tym poradniku to pokażemy.

  1. Na początku tworzymy tabelę. Dokonujemy tego ze wstęgi Wstawianie, wybierając listę rozwijalną Tabela w sekcji Tabele.
  2. Następnie do wybranego pola wpisujemy przykładowy tekst.
  3. Po utworzeniu tabeli, aktywna stała się wstęga Układ w opcji Narzędzia tabel. W niej przechodzimy do sekcji Wyrównanie i wybieramy Kierunek tekstu.
  4. jak zmienić kierunek tekstu w tabeli

Funkcja Kierunek tekstu obraca tylko tekst w aktywnym polu w tabeli. Jeżeli tabela nie jest zaznaczona, ta opcja jest niedostępna. Natomiast jeżeli chcemy zmienić kierunek tekstu w całej tabeli, klikamy Uchwyt przenoszenia tabeli, który zaznaczy całą tabelę i umożliwi to edycję wszystkich komórek.

jak zaznaczyć tabelę

Opcja zmiany kierunku dostępna jest także w menu podręcznym tabeli, uruchamiana poprzez kliknięcie prawego przycisku myszy i wybraniu Kierunek tekstu. Spowoduje to otwarcie okna Kierunek tekstu - Komórka tabeli.

jak obrócić tabelę o 90 stopni


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Word 2016

Komentarze

  • Piqś 12:13 14.03.2018

    To jest przepis na zmianę kierunku tekstu w komórce, a nie na OBRÓT TABELI !!!!! Obracając tabelę musimy zamienić rzędy z kolumnami. CZy autor tego nie widzi, czy tylko udaje?

  • Qwiq 11:13 16.11.2018

    Żeby obrócić gotową tabelę bez zmiany kierunku tekstu i formatowania jej na nowo należy umieścić ją w polu tekstowym, a następnie obrócić pole tekstowe.

Skomentuj

Autor