Integracja Cortany z To-Do ogólnodostępna. Co z regionami i językiem?

Integracja Cortany z To-Do ogólnodostępna. Co z regionami i językiem?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:59
25.01.2019
509 wyświetleń

W ostatnim czasie Microsoft poświęca dużo uwagi rozwojowi aplikacji To-Do. W listopadzie zaczął np. testy jej integracji z Cortaną. Dzięki niej użytkownicy mogą dodawać przypomnienia i tworzyć listy zadań w To-Do z wykorzystaniem poleceń głosowych dla cyfrowej asystentki. Dziś firma ogłosiła ogólną dostępność tego połączenia, choć niestety jest ono mocno uwarunkowane regionalnie. Czy da się obejść te ograniczenia?

Teraz dzięki integracji Microsoft To-Do i Cortany możecie zaoszczędzić czas i pozostać zorganizowanymi. Cortana pomaga w tym, dodając przypomnienia i zadania do waszych list w Microsoft To-Do, przez co możecie czuwać nad tym, co liczy się najbardziej. Dzięki Cortanie możecie używać głosu na swoim PC lub telefonie - wasz wybór.
– Steve Clarke, Windows Blog

Co więcej, integracja ta pozwala ujednolicić zadania Microsoft To-Do, Cortany i Outlook. Wszystkie one znajdują się teraz w punkcie centralnym, którym jest aplikacja To-Do. Można jej używać wszędzie: na telefonie z Androidem i iOS, z Cortaną, na komputerze z Windows 10, a także przez przeglądarkę. Cała zawartość jest synchronizowana automatycznie.

Jeśli chcemy wypróbować nowe połączenie, najpierw musimy połączyć Cortanę z kontem Microsoft To-Do, a następnie pobrać aplikację To-Do:

  1. Otwieramy Cortanę i udajemy się do menu Notebook > Manage Skills > Connected Services.
  2. Zaznaczamy Microsoft To-Do (Beta).
  3. Klikamy Connect.
  4. Pobieramy aplikację Microsoft To-Do na telefon lub PC.
  5. Logujemy się za pomocą tego samego konta.
  6. Teraz możemy dodawać listy i przypomnienia do To-Do za pośrednictwem Cortany.

Wszystko ładnie, pięknie, ale niestety integracja jest mocno ograniczona regionalnie. Jest ona dostępna tylko w języku angielskim dla takich regionów, jak Australia, Indie, USA i Wielka Brytania. Microsoft radzi jednak, że jeśli chcemy z niej skorzystać, możemy zmienić ustawienia języka i regionu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2019/01/25/a-faster-and-easier-way-to-stay-on-top-of-your-tasks-cortana-with-microsoft-to-do/

Polecamy również w kategorii Cortana