Instalujemy pierwsze kompozycje wizualne ze Sklepu Windows

Instalujemy pierwsze kompozycje wizualne ze Sklepu Windows

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:09
20.12.2016
2 komentarze
3043 wyświetlenia

Gdy w październiku Microsoft zapowiedział Creators Update, na filmie promocyjnym wprawne oko mogło zauważyć kompozycje wizualne w Sklepie Windows. Temat do tej pory nie był w zasadzie poruszany, jednak w Sklepie pojawiły się już pierwsze kompozycje do pobrania. Przekonajmy się, jak wygląda pobieranie i instalowanie!

Kompozycje odmieniają tło pulpitu, kolory akcentowane i dźwięki. Jako pliki o rozszerzeniu .themepack można je pobierać na Windows 10 z wielu źródeł, jednak dopiero teraz proces ten uproszczono, wprowadzając kompozycje do Sklepu Windows. W ten sposób można je pobrać z bezpiecznego źródła za pomocą jednego kliknięcia... Przynajmniej tak ma być w przyszłości, bowiem na razie kompozycje zainstalujemy tylko w buildach Insider Preview i wymagane jest samodzielne kliknięcie odpowiedniego pliku. Poniżej przedstawimy sposób, jak można tego dokonać, ale najpierw zapraszamy do krótkiego obejrzenia efektów:

Jak zainstalować kompozycję w Windows 10 Insider Preview? Najpierw pobieramy jedną z dostępnych kompozycji ze Sklepu Windows:

Następnie samodzielnie przechodzimy do ukrytego katalogu C:/Program Files/Windows Apps, gdzie wyszukujemy katalog o nazwie podobnej do naszej kompozycji - w przypadku Dogs in Winter był to np. Microsoft.DogsinWinter_1.0.0.0_neutral_8wekyb3d8bbwe - po czym wchodzimy do katalogu Theme i uruchamiamy znajdujący się tam plik. Dużo łatwiej będzie jednak skorzystać z opcji Przeszukaj: w Eksploratorze plików, w której po prostu można wpisać ".themepack". Klikamy plik o takim rozszerzeniu i... gotowe. Kompozycja jest już zainstalowana, co zostanie nam pokazane w oknie Ustawienia > Personalizacja.

Microsoft nie zapowiedział jeszcze oficjalnie wsparcia dla kompozycji wizualnych ze Sklepu Windows, niemniej jednak nie ulega wątpliwości, że pojawi się ono w Creators Update. Liczymy, że instalacja nie będzie już wymagała ręcznego uruchamiania plików i stanie się całkowicie zautomatyzowana - podobnie jak stało się to z rozszerzeniami do Microsoft Edge.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/first-themes-for-windows-10-appear-in-the-store-for-insiders

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • SRX 16:20 20.12.2016

    Tapeta i zmiana koloru wiodącego? Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś więcej

  • Krzysztof Sulikowski 16:55 20.12.2016

    Można zmienić dużo więcej, pobierając np. pliki o rozszerzeniu .theme, jednak już nie ze Sklepu Windows.

Skomentuj

Autor