Menu kategorii
 • Instalacja Service Pack 2

  Instalacja Service Pack 2

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  29.07.2006
  23568 wyświetleń

  Firma Microsoft cały czas udoskonala Windows XP. Często udostępniane są do niego poprawki, które za darmo można pobrać z oficjalnej strony producenta. Co jakiś czas rozprowadzane są zbiory wszystkich łatek zwane Service Pack'ami. Drugi taki zbiór czyli Service Pack 2 powoduje znaczną zmianę systemu. Programiści tworząc poprawkę skupili się na zwiększeniu bezpieczeństwa komputera. Jeżeli na poważnie myślimy o zabezpieczeniu systemu przed wszelkiego rodzajami atakami, powinniśmy zainstalować dodatek.

  Service Pack 2 można wgrać korzystając z Aktualizacji automatycznych jednak godząc się na ten typ instalacji musimy pobrać z Internetu ok. 90 megabajtów danych. Jeżeli nie posiadamy szybkiego łącza możemy skorzystać z wersji dostępnej na większości płyt CD dołączanych do gazet komputerowych.

  W wypadku, którym wybraliśmy drugi sposób instalacji, skopiowaną na dysk twardy wersję uruchamiamy. Nastąpi wyodrębnianie plików o czym poinformuje nas stosowne okno.

  Następnie uruchomi się kreator, który poprowadzi nas przez następną część wgrywania. Na tym etapie musimy uzbroić się w cierpliwość proces ten może trwać kilkanaście minut. Po zakończeniu integracji plików system poprosi nas o ponowne uruchomienie komputera.

  Po wtórnym włączeniu systemu przywita nas ostatni kreator, który dostosuje opcje związane z bezpieczeństwem i automatycznymi aktualizacjami. Po jego zakończeniu zostanie przeprowadzone normalne ładowanie systemu a my możemy już cieszyć się, że w ten łatwy sposób bardzo znacząco zwiększyliśmy bezpieczeństwo komputera.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Zabezpieczenia systemu