Instagram nie dla dzieci. Zakładając konto, musisz teraz podać wiek

Instagram nie dla dzieci. Zakładając konto, musisz teraz podać wiek

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:46
04.12.2019
960 wyświetleń

Facebook podjął nowe kroki, by poprawić bezpieczeństwo najmłodszej publiczności Instagrama, wliczając w to dzieci poniżej 13 roku życia. Począwszy od dziś, użytkownicy podczas zakładania konta muszą podać datę urodzenia. Nie będzie ona udostępniana publicznie. Jeśli do zakładania konta na Instagramie posłuży konto facebookowe, wówczas informacja zostanie zaciągnięta z profilu.

Nowe wymaganie przede wszystkim ma zapobiegać dołączaniu do platformy młodszych użytkowników, co jest niezgodne z warunkami serwisu w wielu krajach. W przyszłości Instagram wykorzysta te dane, by lepiej dopasowywać reklamy, np. wyświetlając nastolatkom więcej treści edukacyjnych. Wiek wpłynie też na inne doświadczenia na portalu, m.in. oferowane będą zalecane ustawienia prywatności.

Począwszy od dziś, będziesz proszony o datę urodzin, gdy tworzysz konto na Instagramie. Zgodnie z naszymi warunkami użytkowania musisz mieć co najmniej 13 lat, by posiadać konto w większości krajów. Prośba o tę informację pomoże nam zapewnić bezpieczeństwo nieletnim i pozwoli oferować bardziej odpowiednie dla wieku doświadczenia. Twoja data urodzin nie będzie widoczna dla innych na Instagramie, jednak możesz ją zobaczyć, gdy przeglądasz własne, prywatne informacje o koncie.
— Instagram

Na portalu wprowadzono też zmiany dotyczące ustawień prywatności. Użytkownicy mogą wybrać, czy chcą otrzymywać wiadomości bezpośrednie tylko od obserwowanych kont, czy też od wszystkich. Pozwoli to zmniejszyć ilość niechcianych wiadomości. Pojawiło się też osobne ustawienie, zabraniające obcym dodawania nas do czatu.

Instagram

Oczywiście samo pytanie o wiek nie jest w stanie kompletnie powstrzymać tych, którzy wymogu nie spełniają. Z drugiej strony wymaganie okazania dowodu tożsamości mogłoby zostać potraktowane jako zamach na prywatność. Tak czy inaczej widać, że Instagram robi ostatnio wiele, by zredukować negatywne zjawiska, takie jak cyberbullying czy wywoływanie poczucia niższości.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://instagram-press.com/blog/2019/12/04/making-instagram-safer-for-the-youngest-members-of-our-community/

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie