Menu kategorii
 • Ikony skrótów bez strzałek

  Ikony skrótów bez strzałek

   Daniel Karcz
  Daniel Karcz
  00:00
  23.10.2007
  21355 wyświetleń

  Większość ikon znajdujących się na pulpicie to tzw. skróty, które rozpoznać możemy po małych strzałkach znajdujących się w dolnej części takiej ikony. Wielu użytkownikom nie przypadło do gustu takie oznaczenie skrótów, dlatego pokażemy jak poprzez małą modyfikacje rejestru pozbyć się tych oznaczeń.

  Uruchamiamy Edytor rejestru, klikając Start, Uruchom i wpisując w oknie które się wyświetli polecenie regedit a następnie klikając przycisk OK. Po tych ruchach naszym oczom ukaże się wspomniane wcześniej narzędzie, teraz pozostaje odszukanie klucza: HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile. Kolejnym krokiem będzie skasowanie znajdującej się w prawej części okna wartości IsShortcut. Dokonać tego możemy zaznaczając wartość oraz wciskając na klawiaturze klawisz Delete lub klikając na wartość prawym przyciskiem myszy i wybierając z menu kontekstowego opcję Usuń.

  Następnie odszukujemy klucz: HKEY_CLASSES_ROOT\piffile oraz kasujemy znajdującą się także tutaj wartość IsShortcut. Zamykamy Edytor rejestru i uruchamiamy ponownie komputer. Od tej pory skróty nie będą posiadały irytującej strzałeczki.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Zaawansowana zmiana opcji systemu