Hakerzy próbują uruchomić DirectX 12 w Windows 7 64-bit

Hakerzy próbują uruchomić DirectX 12 w Windows 7 64-bit

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:21
01.09.2015
36090 wyświetleń

Już od wielu miesięcy było jasne, że DirectX 12 będzie wymagał upgrade'u do Windows 10. Najnowszego pakietu bibliotek nie uruchomimy we wcześniejszych edycjach Windows z powodu braku kompatybilności i określonych plików systemowych. Nie jest specjalnym zaskoczeniem, że podjęto próby nieoficjalnego przeportowania DX12 do starszych wersji Windows. Jak donosi rosyjska grupa WZor, podobno już się to udało.

Już na samym początku warto zaznaczyć, że cały scenariusz przeportowania DirectX 12 do Windows 7 jest niesprawdzony. Jak utrzymuje powiązany z grupą WZor użytkownik Twittera @nummerok, opublikowany przez niego instalator działa jedynie w systemie Windows 7 x64. Na pytanie jednego użytkownika o wsparcie dla Windows 8.1, Nummer odpowiada: "Nawet nie próbuj. Explorer.exe doznaje awarii podczas uruchamiania. Będzie działać". Jak zauważa jeden z komentujących, Windows 7 nie posiada WDDM2.0, niezbędnego do uruchomienia DX12. Czy można to obejść? Według Nummera odpowiedni sterownik znajduje się w folderze system32/drivers. Ponadto najnowsze sterowniki Nvidii dla Windows 7 również mają być wspierane. Autor wpisu rzekomo testował je z układem Nvidia GeForce GTX 980 w systemie Windows 7 Ultimate.

DirectX 12 był dotąd jedną z ekskluzywnych właściwości Windows 10, skłaniającą niektórych użytkowników - a zwłaszcza wymagających graczy - do upgrade'u systemu. Okazuje się, że być może aktualizacja nie będzie konieczna, o ile oczywiście uda się uzyskać kompatybilność ze wcześniejszymi wersjami systemu. Choć o sprawie poinformowała grupa WZor, która zdążyła już zasłynąć z wielu sprawdzonych wycieków, w kwestii DX12 na systemach innych niż Windows 10 zalecamy szczególną dozę sceptycyzmu. Samodzielne testowanie nieoficjalnych instalatorów może być ryzykowne i doprowadzić do uszkodzenia systemu. Jeśli koniecznie chcecie sprawdzić, czy DX12 zadziała w Windows 7, bezpieczniej będzie skorzystać z maszyny wirtualnej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/forum/topic/1271090-directx-12-for-windows-7-x64by-wzor/

Polecamy również w kategorii DirectX