Google przekłada premierę Androida 11 z powodu trudnej sytuacji w USA

Google przekłada premierę Androida 11 z powodu trudnej sytuacji w USA

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:05
01.06.2020
1298 wyświetleń

Premiera jedenastej odsłony Androida oraz towarzyszące jej wydarzenia zostały przesunięte z powodu chaosu, jaki od kilku dni panuje w wielu amerykańskich miastach. Protesty przeciwko brutalności policji przerodziły się w zamieszki. Wywołała je śmierć czarnoskórego George′a Floyda w wyniku przyduszenia przez policjanta w Minneapolis. W takiej atmosferze Google woli zostawić świętowanie na później.

Jak twierdzi Google, nie czas na świętowanie. Firma przekłada wydarzenie zaplanowane pierwotnie na 3 czerwca, a także wydanie beta Androida 11. Firma zamierza powrócić do tematu wkrótce — prawdopodobnie gdy ustaną protesty.

Android 11 Developer Preview 1 ukazał się 19 lutego i był rozwijany aż do wersji Preview 4 z 6 maja. Wydanie wersji Beta zaplanowano na czerwiec. W tej fazie Android 11 ma pozostawać przynajmniej do sierpnia, by później zaliczyć ogólnodostępne wydanie dla konsumentów.

Decyzja wydawcy spotkała się ze zróżnicowanym odbiorem. Niektórzy chwalą Google za solidarność z ofiarami policji nadużywającej siły, inni zaś twierdzą, że firma po prostu nie chce, by bieżące wydarzenia przyćmiły wydanie nowej wersji oprogramowania. Tak czy inaczej na tegoroczną aktualizację poczekamy dłużej, niż sądziliśmy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/google-postpones-launch-of-android-11-due-to-chaos-in-usa/

Polecamy również w kategorii Android