Google przejmuje Mandiant. Zasadzał się na niego też Microsoft

Google przejmuje Mandiant. Zasadzał się na niego też Microsoft

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:35
08.03.2022
1940 wyświetleń

Google ogłosił, że przejmuje Mandiant, firmę zajmującą się dynamiczną cyberobroną i reagowaniem. Gigant wyszukiwarek zapłaci 23 USD za akcję w gotówce, co wyniesie łącznie 5,4 miliarda USD, a po zakończeniu transakcji Mandiant stanie się częścią Google Cloud. Co ciekawe, do zakupu firmy przymierzał się też Microsoft.

Komentując przejęcie, Thomas Kurian, CEO Google Cloud, powiedział:

Organizacje na całym świecie stoją w obliczu bezprecedensowych wyzwań związanych z cyberbezpieczeństwem, ponieważ wyrafinowanie i dotkliwość ataków, które wcześniej były wykorzystywane do atakowania dużych rządów, są teraz wykorzystywane do atakowania firm w każdej branży. Z niecierpliwością czekamy na powitanie Mandiant w Google Cloud, aby jeszcze bardziej ulepszyć nasz pakiet operacji związanych z bezpieczeństwem i usługi doradcze, a także pomóc klientom sprostać najważniejszym wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem.

Google Cloud wraz z przejęciem Mandiant włączy w swoje portfolio szereg usług, w tym usługi doradcze, wykrywanie zagrożeń i analitykę, zautomatyzowane narzędzia usprawniające reagowanie na zagrożenia, testowanie i weryfikację.

Według raportów Bloomberga i VentureBeat z lutego chrapkę na Mandiant miał również Microsoft. Podobno rozmowy już trwały. Dla Microsoftu byłaby to okazja do przejęcia firmy współpracującej z jego rywalami — SentinelOne i CrowdStrike. Ostatecznie jednak doszło do porozumienia z Google.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/google-is-acquiring-mandiant-for-5-billion/

Polecamy również w kategorii Google