Google Earth działa już na Edge, Firefoksie i Operze

Google Earth działa już na Edge, Firefoksie i Operze

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:02
27.02.2020
1197 wyświetleń

Niektóre z usług Google działają gorzej lub nie działają wcale w przeglądarkach konkurencji, mimo że firma uważa się za wielkiego poplecznika otwartych standardów. Tak czy inaczej z tego grona wyrwał się właśnie Google Earth. Po stworzeniu Google Earth for web firma chciała, by możliwie najwięcej ludzi mogło z niego korzystać. Prace nad wprowadzeniem aplikacji na inne przeglądarki trwały od 5 lat, a w ostatnich tygodniach zaszły w tej materii spore postępy.

Po sześciu miesiącach w publicznej becie udostępniamy Google Earth dla przeglądarek Firefox, Edge i Opera. Stało się to możliwe dzięki przeniesieniu Google Earth dla Chrome do WebAssembly (Wasm), standardu webowego W3C, który wprowadza natywny kod do przeglądarek.
— Jessi Beck, Software Engineer, i Jordon Mears, Tech Lead Manager, Google Earth

Od czasu uruchomienia Google Earth for web był on dostępny poprzez Chrome dlatego, że został zbudowany z użyciem Native Client (NaCI), który jest rozwiązaniem tylko dla Chrome. Wcześniej był to jedyny sposób na zapewnienie, że Earth będzie działać dobrze w przeglądarce. Od tamtego czasu zaszły spore zmiany, a WebAssembly wyrósł na wiodący, otwarty standard. Poprawiło się też wspieranie przeglądarek.

Google Earth

Aplikację można już otworzyć we wspomnianych przeglądarkach, dla których jej działanie będzie jeszcze dodatkowo optymalizowane. Google planuje też udostępnić ją dla Safari i innych przeglądarek. Webową wersję Google Earth można sprawdzić, wchodząc na jego stronę.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://medium.com/google-earth/google-earth-comes-to-more-browsers-thanks-to-webassembly-1877d95810d6

Polecamy również w kategorii Google