GoldenEye 007 z Nintendo 64 zmierza na Xbox One

GoldenEye 007 z Nintendo 64 zmierza na Xbox One

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:13
04.01.2022
1046 wyświetleń

Gry trafiające na Xbox One i Xbox Series X/S z czasów Xbox 360 i pierwszego Xboksa nie są niczym nowym. Rzadko jednak na konsole nowych generacji trafiają tytuły sprzed 2001 roku... A tym bardziej wydane w innym ekosystemie. Jak więc na ostatnie Xboksy trafić ma gra wydana w 1997 roku na Nintendo 64?

O tym, że ponowne wydanie GoldenEye 007 jest planowane, świadczy odkrycie Xbox Achievements dla tej gry. Lista tych osiągnięć pojawiła się na TrueAchievements, wiarygodnej stronie z osiągnięciami Xboksa. Oznacza to, że osiągnięcia zostały odblokowane i są testowane przez osoby zaangażowane w tworzenie tego wydania.

TrueAchievements nie podaje, o którą dokładnie konsolę chodzi, ale informacje pojawiły się na innej stronie — Exophase.com — która wspomina o Xbox One. Ma to sens, bowiem słynna strzelanka nie potrzebuje wyrafinowanego sprzętu nowej generacji. A poza tym wydanie na Xbox One i tak umożliwi grę na Xbox Series X/S.

GoldenEye 007 oryginalnie ukazał się na konsolę Nintendo 64 (N64) w 1997. Był on inspirowany filmem z serii przygód Jamesa Bonda o tym samym tytule. Gra odniosła duży sukces, m.in. dzięki grafice, która w tamtych czasach robiła wrażenie. Gameplay również zyskał uznanie, podobnie jak tryb multiplayer, umożliwiający wspólną rozgrywkę aż 4 graczom jednocześnie na tej samej konsoli.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/nintendo-64s-goldeneye-007-video-game-is-coming-to-xbox-consoles

Polecamy również w kategorii Xbox Series X