GitHub otwiera oddział w Indiach, trzecim największym skupisku deweloperów

GitHub otwiera oddział w Indiach, trzecim największym skupisku deweloperów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:34
12.02.2020
697 wyświetleń

GitHub, Inc. ogłosił otwarcie nowego oddziału GitHub India Private Limited. Dlaczego akurat Indie? Region ten świetnie się rozwija i jest trzecim co do wielkości pod względem liczby deweloperów na GitHub. W zeszłym roku zaliczył wzrost rzędu 22%, zaczynając z i tak już niezłej bazy. Aby lepiej służyć deweloperom i klientom biznesowym, GitHub postanowił być bliżej nich. Namaste!

Nowo ogłoszonym General Managerem w GitHub India został Maneesh Sharma. Pokieruje on strategią wzrostu w tym kraju. Przez następne miesiące firma będzie tworzyć zespół odpowiedzialny za wszystkie funkcje — społeczność, inżynierię, sprzedaż, wsparcie, marketing i usługi. Ma to umożliwić klientom skalowalną adaptację najlepszych praktyk DevOps i współpracę z ponad 40 milionami deweloperów nad ponad 100 milionami projektów.

Jako trzecia największa grupa deweloperów na GitHub indyjscy programiści faktycznie budują przyszłość oprogramowania. Przez ostatni rok liczba publicznych repozytoriów w Indiach wzrosła o 75%, pokazując wyraźny rozrost współpracy w indyjskiej społeczności programistycznej. Budując nasz lokalny zespół w Indiach, naszym celem jest ustanowienie silnych więzów z deweloperami i wspieranie rozwoju open source wśród deweloperów, opiekunów i przedsiębiorstw.
— Erica Brescia, GitHub

GitHub brał pod uwagę również fakt, że Indie są domem jednej z największych na świecie społeczności deweloperskiej wśród studentów. Ich wspieranie firma postrzega jako dobrą inwestycję w przyszłość open source. W realizacji tego celu pomoże program GitHub Hackathon Grant, którego zasięg GitHub Education rozszerzył także na Indie. Program bezpośrednio wspiera studenckie hackathony i wypłaca granty dochodzące do 1000 dolarów.

Istotny jest również udział sekcji GitHub Enterprise. Rosnąca liczba lokalnych firm, takich jak Swiggy i ArisGlobal, rozwija na platformie swoje oprogramowanie, które napędza ich biznesy. GitHub współpracuje z firmami ze wszystkich sektorów, dostarczając im nowoczesny łańcuch dostaw oprogramowania i najlepsze w swojej klasie praktyki. GitHub Enterprise rozszerza też swój program partnerski dla klientów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://github.blog/2020-02-12-announcing-github-india/

Polecamy również w kategorii GitHub