Menu kategorii
 • Gdzie się podziała sekcja "Co nowego" w Microsoft Store? Firma wyjaśnia

  Gdzie się podziała sekcja "Co nowego" w Microsoft Store? Firma wyjaśnia

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:03
  10.10.2019
  663 wyświetlenia

  Zastanawialiście się, gdzie podziała się sekcja "Co nowego w tej wersji" na stronach aplikacji w Microsoft Store? Jeśli nie możecie się jej doszukać, to... tak ma być. Tak przynajmniej twierdzi Microsoft. Tylko dlaczego?

  Jak wyjaśnia firma, nie zobaczymy sekcji "Co nowego", która dostarcza informacje o nowo dodanych funkcjach, ponieważ w ten sposób został zaprojektowany interfejs Sklepu. Innymi słowy informacje te są ukryte, gdy klient uda się na stronę produktu, który został już zainstalowany na tym urządzeniu. Noty wydawnicze są jednak wciąż dostarczane przy większości aktualizacji na praktycznie wszystkie pozostałe, liczące się platformy.

  Wiemy już, że to nie pomyłka, a celowe działanie. Tylko co to ma na celu? Jak sugeruje Aryeh Goretsky, były Microsoft MVP, chodzi o ukrycie daty ostatniej aktualizacji, która może być na tyle stara, że odstraszy potencjalnych klientów. Miałoby to ręce i nogi gdyby nie fakt, że dotyczy to nie tyle nowych, co już zainstalowanych aplikacji:

  Decyzja ta jest rezultatem wiadomości, które wskazywały, że wiele aplikacji Windows Phone nie było aktualizowanych od lat. Rozwiązanie: nie ujawniać informacji, które pokazują wiek aplikacji, wliczając w to listy zmian.

  Faktycznie, gdy powertujemy trochę strony Sklepu Microsoft, znajdziemy tam całą masę podstarzałych aplikacji wydanych na Windows Phone czy Windows 8. Jako że epoka Modern UI już za nami, a telefony z Windows są na skraju wymarcia, wiele aplikacji zostało zapomnianych i porzuconych przez deweloperów. Nie zdecydowali się oni jednak na ich usunięcie, ale z ich istnienia wciąż zdaje sobie sprawę Microsoft. Gigant postanowił więc nieco zniwelować efekt abandonware, choć oberwały od tego rykoszetem stosunkowo aktualne i wspierane aplikacje.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/you-can-not-see-whats-new-section-while-updating-windows-store-apps-because-its-designed-that-way-says-microsoft/

  Polecamy również w kategorii Sklep Microsoft