Game Stack Live już wystartował. DirectX Developer Day w najbliższy czwartek

Game Stack Live już wystartował. DirectX Developer Day w najbliższy czwartek

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:14
17.03.2020
1115 wyświetleń

GDC 2020 wprawdzie nie mógł się odbyć (przynajmniej nie w wyznaczonym terminie 16-20 marca), ale nie powstrzymuje to Microsoftu przed zaprezentowaniem nowości przeznaczonych na to wydarzenie. Gigant chce podzielić się ze światem ostatnimi innowacjami graficznymi i sam sobie stworzył ku temu okazję. Co to za wydarzenie, a właściwie — wydarzenia?

Dołącz do nas w ten czwartek, 19 marca, na wirtualnym DirectX Developer Day na platformie Mixer! Zespół Microsoft DirectX wraz z partnerami z AMD i NVIDIA będą streamować serię występów obejmujących to, jak wchodzimy w przyszłość z grafiką w grach, wprowadzamy ekscytujące, nowe funcjonalności, pokazujemy nigdy-nie-prezentowane dema i skaczemy głęboko w PIX i nasz kompilator shadera.
— Claire Andrews, Software Developer, Microsoft

Czego oczekujemy pod wydarzeniu? Przede wszystkim chcielibyśmy zobaczyć DirectX Raytracing z akceleracją sprzętową, którego obsługę posiadać będzie Xbox Series X. Nadchodząca konsola będzie wykorzystywać tę technologię nie tylko w grafice, ale także w dźwięku. Pionierem raytracingu w czasie rzeczywistym na konsumenckich układach jest także NVIDIA, dlatego spodziewamy się, że będzie na czym zawiesić oko. W końcu spełnią się sny fascynatów grafiki 3D, zwłaszcza tej spod znaku realizmu.

Microsoft anulował swój udział na GDC 2020 jeszcze przed odwołaniem całej imprezy. Zapowiadał wówczas, że planuje przenieść wystąpienie do formy wydarzenia cyfrowego, które odbędzie się w tym samym czasie. Wydarzeniem tym jest Game Stack Live, które dziś i jutro oglądać można na stronie https://mixer.com/gamestacklive.

DirectX Developer Day rozpocznie się w czwartek, 17 marca, o godzinie 10 AM PDT (18:00 czasu polskiego). Transmisję można będzie śledzić na stronie https://mixer.com/DirectX. Co ciekawe, w streamie będzie uczestniczyć zespół inżynierów graficznych z Microsoft, którzy będą na żywo odpowiadać na pytania widzów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-to-hold-directx-developer-day-on-mixer-on-march-19

Polecamy również w kategorii DirectX