Firefox będzie aktualizowany w tle przy pomocy technologii Microsoftu

Firefox będzie aktualizowany w tle przy pomocy technologii Microsoftu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:09
24.06.2019
1002 wyświetlenia

Background Intelligent Transfer Service (BITS) to mechanizm odpowiedzialny za pobieranie aktualizacji Windows. Zostanie on wkrótce zaadaptowany przez Mozillę do obsługi aktualizacji Firefoksa w tle, także wtedy, gdy przeglądarka jest wyłączona.

Mozilla użyła już BITS w Firefox 68, jednak to dopiero od wersji 70 technologia będzie działać za pośrednictwem dedykowanego agenta aktualizacji w tle, by instalować aktualizacje Firefoksa. Jak wyjaśnia Matt Howel, jeden z kluczowych inżynierów przeglądarki: Agent aktualizacji jest zaplanowany jako proces w tle, który pozostanie uruchomiony po tym, jak przeglądarka zostanie zamknięta, i będzie aplikował aktualizacje. Z mechanizmu będą szczególnie zadowoleni użytkownicy z wolnym łączem.

Reklama

Mozilla zauważyła, że część użytkowników starszych wersji przeglądarki nie uruchamia Firefoksa na tyle długo, by aktualizacja zdążyła się pobrać. Mechanizm jest już testowany w Firefox Nightly. Gdy wejdziemy w nim na stronę about:support, zauważymy nowy folder Update w lokalizacji "C:\ProgramData\Mozilla\updates\6F193CCC56814779". Wygląda zatem na to, że Nightly używa już nowej procedury. Związane z tym mechanizmem ustawienia to app.update.BITSenabled oraz app.update.BITS.inTrialgroup.

Dzięki nowemu sposobowi przeprowadzania aktualizacji Firefox nie będzie ich już pobierał, gdy sprawdzamy aktualizacje w menu Pomoc. Więcej informacji Mozilla przedstawi wkrótce.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techdows.com/2019/06/mozilla-to-use-bits-and-a-background-update-agent-to-update-firefox-on-windows.html

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie