Facebook ułatwi przerzucanie zdjęć do Microsoft OneDrive lub Google Zdjęcia

Facebook ułatwi przerzucanie zdjęć do Microsoft OneDrive lub Google Zdjęcia

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:58
02.12.2019
1088 wyświetleń

W zeszłym roku mogliście u nas przeczytać o Data Transfer Project, wspólnym projekcie Microsoftu, Facebooka, Google i Twittera, którego celem jest stworzenie otwartoźródłowej platformy, umożliwiającej przenoszenie danych między usługami, z której mogliby korzystać użytkownicy, by w każdej chwili móc przenieść swoje dane do wybranego dostawcy. Innymi słowy możliwe stanie się łatwe przerzucanie zawartości (np. zdjęć) z jednego serwisu do drugiego. Facebook przekazał dziś nowe informacje w tej sprawie.

W Facebook wierzymy, że jeśli udostępniasz dane w jednej usłudze, powinieneś móc przenieść je do innej usługi. To główna zasada przenośności danych, która daje ludziom kontrolę i wybór, dopingując też innowację. Dziś udostępniamy narzędzie, które pozwoli użytkownikom Facebooka transferować ich facebookowe zdjęcia i wideo bezpośrednio do innych usług, poczynając od Google Zdjęcia.
— Steve Satterfield, Director of Privacy and Public Policy, Facebook

Już od prawie dekady Facebook pozwala użytkownikom pobrać wszystkie ich dane z Facebooka. Nowe narzędzie, które nosi nazwę Photo Transfer Tool, można traktować jako kolejny krok na tym polu. Zdjęcia i wideo można już nie tylko pobrać na dysk jako archiwum, ale też bezpośrednio przerzucić ich kopię na inną platformę, która w jakiś sposób obsługuje te formaty plików. Nowe narzędzie od dziś jest dostępne tylko dla użytkowników z Irlandii, a ogólnoświatową dostępność Facebook planuje na pierwszą połowę 2020 roku. Funkcję będzie można włączyć, wchodząc do ustawień Facebooka, a następnie do sekcji "Twoje informacje na Facebooku".

Facebook Photo Transfer Tool

Transfer zdjęć z Facebooka póki co współpracuje tylko z usługą Zdjęcia Google, ale w przyszłości lista miejsc docelowych będzie dłuższa, wliczając w to m.in. Microsoft OneDrive. Warto przypomnieć, że Microsoft jest jednym z głównych uczestników inicjatywy, dlatego możemy się spodziewać, że również jego usługi staną się interoperacyjne z szeregiem innych platform.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://about.fb.com/news/2019/12/data-portability-photo-transfer-tool/

Polecamy również w kategorii Facebook