Facebook Messenger znika z Windows

Facebook Messenger znika z Windows

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:37
27.02.2014
2141 wyświetlenie

Samodzielny komunikator Facebook Messenger niedługo zagości na smartfonach z Windows Phone, ale zniknie z Windows na PC. Dlaczego aplikacja przestanie działać 3 marca?

Facebook po raz pierwszy uruchomił aplikację Messenger w marcu 2012 r. Miała ona służyć do prowadzenia czatu facebookowego bez konieczności otwierania serwisu w przeglądarce. W listopadzie link do pobrania komunikatora został usunięty. Facebook kilka dni później ogłosił, że to jedynie wynik "kruczka". Jak widać, "kruczek" ten okazał się permanentny. W środę użytkownicy Messengera w wersji desktopowej otrzymali wiadomość, że firma "nie może dłużej wspierać Facebook Messengera dla Windows." Aplikacja zostanie wyłączona w poniedziałek.

Messenger

Aplikacja nie zniknie z oferty iOS i Androida. Kilka dni temu Microsoft ogłosił, że szykowana jest również wersja na Windows Phone. Użytkownikom Windowsa pozostaje włączyć przeglądarkę i wpisać Facebook.com.

Czekamy na wieści, czy Facebook zamierza wypuścić Messengera w odświeżonym interfejsie. Niewykluczone, że Messenger pojawi się w Modern UI na Windows 8.1.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/facebook-messenger-for-windows-desktop-to-stop-working-march-3

Polecamy również w kategorii Facebook