FAQ - Najczęściej Zadawane Pytania

FAQ - Najczęściej Zadawane Pytania

 Jakub Hryciuk
Jakub Hryciuk
00:00
14.05.2009
5272 wyświetlenia

1. Czy firmy które istnieją na rynku 2-3 lata mają prawo do pełnego 3-letniego uczestnictwa w programie?

Tak. Jeśli firma spełnia formalne wymogi programu, ma prawo zostać pełnym beneficjentem niezależnie od tego, czy dopiero zaczęła działalność, czy zbliża się do 3-letniej granicy.

2. Co po okresie 3 lat od momentu przystąpienia?

Pozyskane w ramach programu licencje narzędziowe (Visual Studio, Expression Studio) są licencjami stałymi. Licencje na infrastrukturę serwerową (w przypadku rozwiązań hostowanych) są bezpłatne jedynie w czasie partycypacji w programie – po zakończeniu uczestnictwa zachęcamy do skorzystania z usług naszych partnerów hostingowych lub zakupu licencji w modelu SPLA. Firmom zainteresowanym dalszą współpracą z Microsoft (w tym dostępem do najnowszych technologii) zalecamy udział w programie Microsoft Certified Partner. Alternatywnie można oczywiście skorzystać z dostępnych komercyjnie subskrypcji MSDN.

3. Czy licencje komercyjne mogą być wykorzystane do budowy infrastruktury u klienta?

Nie. Licencje komercyjne mogą służyć tylko i wyłącznie jako podstawa do hostowania własnych rozwiązań. Realizacja wdrożeń w środowisku klienta (on premise) jest wykluczona.

4. Czy beneficjentami programu mogą stać się wyłącznie firmy działające na rynku internetowym?

Nie – uczestnikami programu mogą zostać jakiekolwiek firmy, których działalność przynajmniej w części dotyczy wytwarzania oprogramowania. Może być więc to przykładowo zarówno producent rozwiązań typu ERP, studio zajmujące się produkcją gier, czy firma zainteresowana budową aplikacji mobilnych.

5. Czy są jakieś ograniczenia dla produktów dostępnych poprzez subskrypcję MSDN?

Należy zwrócić uwagę na fakt, że licencje na systemy operacyjne i oprogramowanie biurowe mogą być wykorzystane jedynie do celów projektowania, programowania, testowania i demonstracji.

6. Czy tworząc rozwiązania hostowane mogę korzystać ze wszystkich dostępnych w ramach MSDN produktów?

Nie, na listę produktów z licencją do wykorzystania produkcyjnego w środowisku hostingowym składają się: Windows Server, SQL Server, Office SharePoint Server, BizTalk Server oraz System Center. Szczegóły znaleźć można w umowie licencyjnej.

7. Czy benefity programu można wykorzystać do dowolnej działalności IT?

Nie. Zgodnie z umową (Microsoft® BizSpark™ Startup Agreement pkt 5.3), produktów otrzymanych w ramach programu BizSpark nie można wykorzystać do świadczenia usług. Przykładowo, nie można używać ich do realizacji projektów “pod klucz”, pracy jako podwykonawca, wykonywania serwisów WWW dla firm trzecich czy świadczenia usług hostingowych.

8. Jak realizowany jest dostęp do oprogramowania?

Komplet oprogramowania dystrybuowany jest poprzez serwis MSDN (http://msdn.microsoft.com). Całość dostępna jest wyłącznie do pobrania on-line, nie przewidujemy fizycznej dystrybucji nośników.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii BizSpark - o programie