F1 2019 na Xbox One otrzymało wsparcie dla klawiatury i myszki

F1 2019 na Xbox One otrzymało wsparcie dla klawiatury i myszki

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:35
30.01.2020
1846 wyświetleń

Są tu jacyś fani F1? Teraz gdy Robert Kubica nie jest już tak aktywnym kierowcą jak kiedyś, trudno nazwać Formułę 1 polskim sportem narodowym. Tak to już jest, że kibicujemy jak szaleni gdy są sukcesy. Jednak gdy sukcesów nie ma, to kibiców też ubywa. Jeśli nie możemy oglądać Roberta za kierownicą, to zawsze można spróbować swoich własnych sił na torze. Gra F1 2019 jest dostępna między innymi na konsole Xbox, a teraz otrzymała naprawdę ciekawą aktualizację.

Xbox Keyboard Razr

Przede wszystkim pojawił się w niej szereg usprawnień i poprawek dla trybu Kariery oraz Multiplayer. Nie to jest jednak najważniejsze. Dodaje ona również wsparcie dla klawiatury i myszy. Jest to więc kolejna gra, obok między innymi The Sims 4 oraz Sea of Thevies, w którą możemy grać nie tylko na padzie, ale również za pomocą klawiatury i myszki. Osobiście uważam, że akurat w przypadku gier wyścigowych, kontroler zapewnia lepsze wrażenia niż klawiatura. Klawisze kierunkowe nie zapewniają takiej płynności, jaką gwarantuje gałka analogowa. F1 2019 to gra wyścigowa, która została wypuszczona na konsole Xbox One w sierpniu 2019 roku. Oferuje wyścigi online z maksymalnie 20 graczami i wspiera rozdzielczości 4K Ultra HD na konsoli Xbox One X.

Dodanie oficjalnego wsparcia dla klawiatury i myszki może sugerować, że Xbox One (a zapewne również Xbox Series X) może w przyszłości pełnić funkcję komputera. W przypadku obecnej generacji raczej do tego nie dojdzie, a dlaczego na Xbox One nie da się zainstalować Windowsa 10, wyjaśniłem w specjalnym artykule. W przypadku Xbox Series X sprawa nie jest aż tak oczywista, bo prawdopodobnie będzie on pracować pod kontrolą zupełnie innego systemu, a dodatkowo ma ponoć oferować specjalny tryb Windows, który pozwoli uruchomić na przykład gry ze Steam.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/f1-2019-update-adds-league-improvements-and-support-for-keyboards-on-xbox-one-consoles

Polecamy również w kategorii Xbox One