Menu kategorii
 • Excel - jak utworzyć wykres?

  Excel - jak utworzyć wykres?

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  12:00
  17.07.2019
  304 wyświetlenia

  Excel służy do organizowania danych, czasem w naprawdę dużej ilości. Gdy tych danych jest sporo, warto w jakiś sposób je zwizualizować, by ułatwić ich analizę. Oczywiście możemy to zrobić również w Excelu. Na przykładzie prostej tabelki z wynikami sprzedaży w okresie 12 miesięcy stworzymy wykres.

  Zaznaczamy komórki, które mają być źródłem danych dla wykresu wraz z nagłówkami kolumn i wierszy.

  Wykres

  Na karcie Wstawianie wybieramy opcję Wykresy. Możliwości jest wiele i możemy stworzyć wykresy różnego typu, na przykład wykres liniowy, słupkowy, kołowy i wiele innych.

  Wykres

  Gdy utworzymy wykres, możemy go zmodyfikować. Wystarczy go kliknąć i z paska narzędziowego wybrać kartę Projektowanie. W tym miejscu możemy zmienić motyw wykresu, typ wykresu lub dodać nowe elementy. Ale to nie jedyne miejsce, z którego możemy zmodyfikować nasz wykres.

  Wykres

  Gdy klikniemy wykres lewym klawiszem myszy, to po jego prawej stronie pojawią się ikonki odpowiadające konkretnym ustawieniom. Możemy tutaj określić, jakie elementy mają być wyświetlane na wykresie. Możemy też szybko zmienić wspomniany motyw. Jeśli chcemy zwiększyć lub zmniejszyć rozmiary wykresu, wystarczy złapać za jego róg i przeciągnąć.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Porady Excel 2019