Menu kategorii
 • Eksportowanie danych do Excela

  Eksportowanie danych do Excela

   Mariusz Kalota
  Mariusz Kalota
  00:00
  17.12.2007
  8368 wyświetleń

  Gdy korzystamy z programu Microsoft Office Access 2007, czasami zachodzi potrzeba przeniesienia danych, nad którymi pracujemy do aplikacji Excel. Prześledźmy kolejne kroki, które należy wykonać, aby to zrobić. Na początku wczytajmy bazę danych klikając dwukrotnie plik, w którym się znajduje. Następnie przejdźmy na kartę Dane zewnętrzne i użyjmy przycisku Excel, który znajduje się w sekcji Eksportowanie.

  Po wykonaniu powyższych czynności program MS Office Access 2007 uruchomił kreatora. Możemy za jego pomocą określić nazwę, miejsce i format pliku, do którego zostanie zapisana baza danych. Znajdują się w nim również dodatkowe opcje wraz z opisem. W tym przypadku jest aktywna tylko jedna: Otwórz plik docelowy po ukończeniu operacji eksportowania. Zaznaczmy ją. Gdy wszystko jest już odpowiednio ustawione, kliknijmy OK.

  Po zakończeniu czynności eksportowania, zapisany plik skoroszytu został otworzony w aplikacji MS Office Excel 2007. Zamknijmy to okno i powróćmy do programu Access.

  Jeżeli w przyszłości będziemy chcieli powtarzać to eksportowanie, to w końcowym oknie kreatora mamy możliwość zapisania jego kroków poprzez zaznaczenie odpowiedniej opcji. Zróbmy to.

  Po wykonaniu tej czynności w dalszej części okna pojawiły się parametry dotyczące zapisu takie jak: nazwa, opis czy też utworzenie zadania programu Outlook. Po ustawieniu ich według osobistych preferencji, kliknijmy przycisk Zapisz eksportowanie.

  Jak widzimy skopiowanie danych z programu Access do innych aplikacji pakietu Microsoft Office 2007 (ale nie tylko) jest łatwą czynnością. Wszystko to dzięki odpowiednim wbudowanym funkcjom. Są one łatwe w użyciu i nie wymagają zbyt dużej wiedzy od użytkownika.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Access 2007