Menu kategorii
 • Eksplorujemy społeczność usługi Spaces

  Eksplorujemy społeczność usługi Spaces

   Mateusz Miciński
  Mateusz Miciński
  00:00
  03.05.2009
  6090 wyświetleń

  Obszary użytkowników usługi Microsoft Windows Live Spaces tworzą rozległą społeczność, grupującą użytkowników usługi z prawie wszystkich kontynentów i dziesiątek państw. Wśród wszystkich użytkowników obszarów zapewne jesteśmy my, znajomi i najbliższa rodzina. Z tymi właśnie osobami dzielimy się fotografiami, informacjami, relacjami z wydarzeń, wakacji i wieloma innymi ciekawymi dodatkami, i to właśnie przy użyciu obszaru Windows Live Spaces. Wiele obszarów prowadzonych jest w oparciu o zawężony tematycznie serwis, zaś wiele innych osób przekazuje za pośrednictwem niego wszystko, co tylko może. Trzeba przyznać, że każdy obszar jest godny odwiedzenia, zapoznania się z informacjami, jakimi dzieli się autor, a także pozostawieniem na stronie obszaru własnego śladu, komentarza, bądź wpisu do księgi gości. Te i inne czynności to nic innego jak eksploracja obszarów innych użytkowników, a jeżeli na co dzień eksplorujemy wiele stron znajomych, warto wiedzieć jak ułatwić sobie niektóre czynności, i co możemy znaleźć na autorskich witrynach Windows Live Spaces.

  Odwiedzamy obszary znajomych

  Sprawne poruszanie się pomiędzy obszarami upraszcza wiele czynności, przyspiesza je i ogranicza zbędnie wykonywane kroki. Najprościej, i zapewne najszybciej do obszaru znajomych dostaniemy się za pomocą dokładnego adresu URL, który wystarczy, że wpiszemy w pole adresu przeglądarki internetowej. Jeżeli zatem znajomi dostosowali adres swojego obszaru, warto go zapamiętać, czy dodać do ulubionych w przeglądarce, aby później za pomocą dwóch kliknięć przejść na stronę innej osoby. Oczywiście do usługi Windows Live Spaces wybranej osoby możemy dostać się z poziomu kontaktów czy nawet listy Co nowego. W tym jednak wypadku osoba ta musi znajdować się w kontaktach.

  Duże możliwości każdego obszaru

  Na stronie każdego obszaru znaleźć możemy statyczne elementy, ułatwiające przeglądanie zasobów strony. W górnej części witryny znajduje się kontekstowe menu, na którym umieszczone są przyciski do poszczególnych usług i zasobów obszaru. Dostępność ich uzależniona jest od tego, z jakich usług korzysta autor obszaru. Na pewno na wspomnianym menu znajdziemy łącze do profilu użytkownika, strony głównej obszaru oraz znajomych. Także znaleźć się mogą odnośniki do fotografii, czy też blogu. Kliknięcie wybranego przekieruje odwiedzającego na stronę odpowiedniej usługi.

  Profil

  Domyślnie na stronie obszaru każdego użytkownika wyświetlany jest moduł Profil, z poziomu którego możemy poznać informacje o użytkowniku, a także przejść do innych usług, z których korzysta. Klikając nagłówek modułu, przekierowani zostaniemy do profilu Windows Live Profile autora, natomiast klikając zdjęcie (awatar) użytkownika rozwinięte zostanie menu, za pomocą którego możemy:

  • wyświetlić profil,
  • wyświetlić galerię fotografii,
  • wysłać wiadomość e-mail,
  • wysłać prywatną wiadomość,
  • wysłać wiadomość za pomocą komunikatora Windows Live Messenger,
  • wyświetlić szczegóły kontaktu.

  Dostępność wymienionych funkcji uzależniona jest od usług z jakich korzysta użytkownik, podobnie jak zawartość poleceń na górnym menu obszaru.

  Znajomi

  Podobnie, jak w przypadku modułu Profil, domyślnie w obszarze znajduje się lista znajomych. Z jej poziomu możemy odwiedzić profil oraz obszar znajomych autora obszaru, a w przypadku, gdy zarówno my, jak i twórca obszaru mamy wspólne kontakty, w module znajomych pojawią się one w grupie Wspólne kontakty. Klikając awatar wybranej osoby będziemy mieć dostęp do opisanego wyżej menu.

  Więcej znajomych? Czemu nie!

  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdobyć nowych znajomych, poznać osoby o podobnych zainteresowaniach, i takim samym miejscu zamieszkania. Wystarczy w tym celu kliknąć miejsce zamieszkania (własne bądź znajomego) znajdujące się w module profilu w obszarze Windows Live Spaces. Na wskazanej witrynie, do której dostęp jest niestety utrudniony z innych miejsc usług Windows Live, wpisać możemy następujące informacje, według których będziemy mogli odszukać znajomych:

  • imię i nazwisko,
  • zainteresowania,
  • płeć i wiek,
  • lokalizacja,
  • zawód, aktualne zajęcie.

  Opisane czynności to tylko dopełnienie tego, co przedstawiliśmy w kilku ostatnich poradach dotyczących usługi Windows Live Spaces, ale warto zapoznać się z zagadnieniami tutaj poruszonymi, ponieważ znając możliwości poruszania się po obszarach, w łatwy i co najważniejsze szybki sposób dostaniemy się do obszaru znajomych, czy nawiążemy nowe kontakty.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows Live Spaces