Efekty wideo/dźwiękowe, czyli dodatki do programu Skype

Efekty wideo/dźwiękowe, czyli dodatki do programu Skype

 Damian Więcławek
Damian Więcławek
00:00
10.05.2017
2568 wyświetleń

Program Skype poza swoimi wbudowanymi funkcjami oferuje także inne dodatki. Pisząc dokładniej, z zasobów internetowych dostępne są tzw. wtyczki do programu, które oferują przeróżne funkcje dla komunikatora. Wtyczki oferujące dodatkowe możliwości, niekoniecznie muszą być płatne, ponieważ jest duży zbiór dodatków całkowicie darmowych. W tej poradzie pokażemy przykładowe dodatki do programu, powodujące zmiany w efektach dźwiękowych oraz wideo.

Efekty wideo

Zbiór wtyczek do edycji efektów wideo jest ogromny. Ich różnorodność powoduje, że obraz z kamerki internetowej może zupełnie różnić się od faktycznego.

 1. Przykładową wtyczką, jaką zaprezentujemy, będzie Crazy Talk for Skype. Jest to wtyczka, która pozwoli zmienić aktualnie wyświetlane wideo w awatar, który tak jak my, potrafi się uśmiechać i wyrażać inne emocje. Wtyczkę można pobrać ze strony internetowej.
 2. Zaczynamy od przejścia na stronę https://www.reallusion.com/crazytalk. Jest to oficjalna strona programu Crazytalk.
 3. efekty wideo

 4. Następnie, w górnej części strony przechodzimy do sekcji pobierania, klikając Download.
 5. Ostatnim krokiem jest kliknięcie przycisku Free Download, który rozpocznie pobieranie.
 6. Następnie przechodzimy przez instalację programu, opcjonalnie instalujemy paczkę CrazyTalk Resource i uruchamiany go.
 7. jak zainstalować dodatek

 8. Przy pierwszym uruchomieniu zostajemy poproszeni o zalogowanie się w celu aktywacji programu. Wpisujemy dane bądź jeżeli nie mamy konta, tworzymy nowe.
 9. jak zainstalować wtyczkę do kamerki

Gotowe. Program został zainstalowany i uruchomiony. Niestety, pobrana wersja jest tymczasowa i korzystać z programu możemy jeszcze przez 15 dni. Pełna wersja dostępna jest dopiero po zakupie.

dodatki do wideo

Efekty dźwiękowe

Wtyczki do zmiany efektów dźwiękowych można zainstalować i używać w celach humorystycznych. Omówimy zatem wtyczkę Clownfish.

 1. Krótko pisząc, jest to wtyczka, dzięki której jesteśmy w stanie podczas rozmowy z inną osobą zmienić głos. Działa to na takiej zasadzie, że głos zostaje przekształcony i zamiast oryginalnego głosu, rozmówca słyszy np. głos dziecka. Pobrać ją możemy ze strony http://clownfish-translator.com/
 2. Następnie należy przejść do sekcji Download.
 3. efekty dźwiękowe

 4. Klikamy Download now w celu instalacji wtyczki na systemie Windows.
 5. Pobieramy program, instalujemy, a następnie uruchamiany go.
 6. W programie Skype pojawi się komunikat, że program Clownfish żąda dostępu do Skype'a. W celu umożliwienia dostępu klikamy przycisk Zezwól.
 7. jak uruchomić wtyczkę

 8. Gotowe. Program poprawnie został zainstalowany. Aby korzystać z wtyczki, musimy z paska zadań rozwinąć listę Pokaż ukryte ikony, a następnie, wybierając ikonkę ryby, kliknąć ją prawym przyciskiem myszy.

Aplikacja ma naprawdę wiele opcji konfiguracji. Całość dostępna w jednym miejscu w panelu programu.

opcje dodatku do Skype

Istnieje jeszcze opcja konfiguracji opcji kamery. Konfigurację obrazu znajdziemy w ustawieniach programu, przechodząc do sekcji Ustawienia wideo i klikając Ustawienia kamerki.

konfiguracja obrazu


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Porady Skype